X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Rośnie aktywność zawodowa kobiet, rola mamy w tym nie przeszkadza

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2019 12:56
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki społecznej informuje, że rośnie aktywność zawodowa i wskaźnik zatrudnienia kobiet, maleje natomiast wśród nich bezrobocie.
Audio
  • O sytuacji "mamy w pracy", mówią goście radiowej jedynki./Aleksandra Tycner, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki społecznej informuje, że rośnie aktywność zawodowa i wskaźnik zatrudnienia kobiet, maleje natomiast wśród nich bezrobocie.
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki społecznej informuje, że rośnie aktywność zawodowa i wskaźnik zatrudnienia kobiet, maleje natomiast wśród nich bezrobocie.Foto: shutterstock, Autorstwa Syda Productions

Wprawdzie słychać narzekania, że z powodu 500 plus wiele mam woli zostać w domu, jednak Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podaje, że rosną  i aktywność zawodowa, i wskaźnik zatrudnienia kobiet. Maleje zaś bezrobocie wśród nich.

− Tymczasem optymalny czas na pozostanie w domu z dziećmi to trzy lata. Tak podawały w badaniu "Mama w pracy" same kobiety - mówi Joanna Paciorek, wiceprezes fundacji Św. Mikołaja, autorka książki "Mama w pracy" i sama - mama czworga dzieci.

− Mamy małych dzieci wracające do pracy mają najtrudniej - mówi  Magdalena Bylinowicz, manager w −"Manager w szpilkach".

− Bo mamy nie zawsze mogą liczyć, że ich miejsce pracy będzie na nie czekać – dopowiada gość radiowej jedynki.

Pracodawcy zmieniają jednak swoje podejście  - zgadzają się często na pracę zdalną.

Pracodawcy coraz chętniej zatrudniają matki - mówi Joanna Paciorek.

− I słusznie, bo doceniają ich zaangażowanie, zdyscyplinowanie, pracowitość – mówi gość Jedynki.

A Magdalena Bylinowicz dodaje, że z jej obserwacji wynika, że panie posiadające już dzieci są milej widziane podczas rekrutacji od tych, które dzieci jeszcze nie mają, gdyż gdy się na nie zdecydują, to nie będzie ich przez rok, dwa.

Pracujące mamy są także mniej skłonne do zmiany pracy, co dziś pracodawcy znowu zaczynają doceniać.

Dodajmy, że ta lojalność wynika też z faktu, że w nowej pracy cała logistyka związana z organizacją czasu własnego i zajęć dzieci też  musiałaby zostać opracowana od nowa. A to nie jest łatwe.

Aleksandra Tycner, jk

Zobacz więcej na temat: praca kobieta dziecko
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Raport wynagrodzeń: Od października kobiety pracują za darmo

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2019 13:44
- Szef płacił mi mniej niż kolegom na tym samym stanowisku – opowiada Dorota Czekaj, która przez 18 lat pracowała w firmie, w której nie była traktowana na równi z innymi. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak pogodzić rolę mamy i pracownika?

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2019 13:13
Rodzice to bardzo ważna grupa pracowników, która często wyróżnia się wysoką odpowiedzialnością i dobrą organizacją. Jednocześnie jednak wciąż muszą oni mierzyć się z wieloma wyzwaniami, wynikającymi z łączenia ról mamy, taty i pracownika.
rozwiń zwiń