X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Już 30 tysięcy wniosków o dodatek solidarnościowy od osób, które straciły pracę

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2020 19:42
Do dzisiaj złożono 30 tysięcy wniosków o dodatek solidarnościowy przysługujący osobom, które straciły pracę z powodu pandemii koronawirusa - poinformowała Informacyjną Agencję Radiową minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/Tomasz Gzell

Jak zapewnia minister, osoby, które straciły pracę z powodu pandemii,  nie pozostają bez pomocy.

Dodatek wynosi 1400 zł i jest wypłacany przez trzy miesiące

Posłuchaj
00:00 dodatek 1.mp3 Do dzisiaj złożono 30 tysięcy wniosków o dodatek solidarnościowy - powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowe minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.//IAR/

 

Minister przypomniała, że z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy została uchwalona i już podpisana przez prezydenta ustawa o dodatku solidarnościowym i podniesieniu zasiłku dla bezrobotnych.

Dodatek wynoszący 1400 złotych ma być wypłacany przez trzy miesiące - w czerwcu, lipcu i sierpniu dla osób, które utraciły pracę po 15 marca i były zatrudnione na podstawie umowy o pracę przez co najmniej 60 dni.


Gertruda Uścińska1200 kopia.jpg
Prezes ZUS: bez zwłoki rozpoczynamy wypłacać dodatki solidarnościowe

Jeszcze w tym miesiącu dodatek trafi do potrzebujących

Posłuchaj
00:29 dodatek 2.mp3 Minister Maląg zwróciła uwagę, że prezydent Andrzej Duda dotrzymuje słowa i jest gwarantem kontynuowania wszystkich wprowadzonych przez rząd programów społecznych takich jak Rodzina 500+, Dobry Start, Mama 4+, bon turystyczny, 13 emerytura, Senior+, ASOS, leki 75+ czy opieka 75+./IAR/

 

Minister podkreśliła, że wypłata świadczeń rozpocznie się lada moment. - Skoro ustawa zakładała wypłaty w czerwcu, to w tym miesiącu te wypłaty ruszą - stwierdziła minister Maląg.

Dodała, że działania chroniące miejsca pracy będą kontynuowane.

 Zwróciła też uwagę, że prezydent Andrzej Duda dotrzymuje słowa i jest gwarantem kontynuowania wszystkich wprowadzonych przez rząd programów społecznych takich jak Rodzina 500+, Dobry Start, Mama 4+, bon turystyczny, 13 emerytura, Senior+, ASOS, leki 75+ czy opieka 75+. Utrzymany będzie też wiek emerytalny wynoszący 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn.

To wszystko po to, by w tym trudnym czasie społeczeństwo mogło w miarę spokojnie żyć - podsumowała minister Marlena Maląg.

IAR, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezes ZUS: ogromna pomoc w ramach tarczy antykryzysowej daje efekty

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2020 18:52
- Po raz pierwszy publicznie przedstawiam sytuację dotyczącą wpływów składkowych za maj. Gdy porównamy ten miesiąc do lutego, to w rejestrze mamy mniej płatników jedynie o 4,4 tys. W marcu i kwietniu były to wyższe wskaźniki. - powiedziała Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent: w ramach tarcz do firm trafiło ponad 79 miliardów złotych

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2020 10:46
Prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w firmie Wireland w Bytowie w Pomorskiem powiedział, że dzięki pakietom pomocowym dla firm udało się uratować do tej pory około 4 milionów miejsc pracy. Jak dodał, dotychczas do przedsiębiorstw przekazano w sumie ponad 79 miliardów złotych.
rozwiń zwiń