Działalność kancelarii odszkodowawczych będzie uregulowana

W Senacie odbyło się już pierwsze czytanie projektu ustawy regulującej działalność kancelarii odszkodowawczych. Istnieje wiele problemów, z których konsumenci nie zdają sobie sprawy zanim podpiszą umowy z taką firmą. Jakie prokonsumencie zmiany przewiduje projekt - wyjaśniał w w Polskim Radiu 24 Jan Grzegorz Prądzyński, prezes Polskiej Izby Ubezpieczeń w rozmowie z Sylwią Zadrożną.

2018-08-01, 07:30

Działalność kancelarii odszkodowawczych będzie uregulowana
Często odpisanie umów o odszkodowania odbywa się w sposób nieetyczny. . Foto: shutterstock

Posłuchaj

+
Dodaj do playlisty

- Podpisanie umów odbywa się w sposób nieetyczny. Wykorzystują, to że ludzie są w szoku, po wypadku. Często jeszcze w szpitalu dostają do podpisania bardzo skomplikowane umowy. A problem polega na tym, że usługa reklamowana jest jako darmowa a taka nie jest. Ona jest za darmo dopóki nie ma wypłaconego odszkodowania. A później 30, 40 proc. zabiera firma odszkodowawcza - mówi prezes Prądzyński.

Senacki projekt przewiduje również, że pieniądze trafią bezpośrednio do poszkodowanego a nie do firmy odszkodowawczej. Uregulowana będzie też wysokości wynagrodzenia a nawet zrównanie jej z wynagrodzeniem innych zawodów prawniczych.

- Absolutnie nie negujemy użyteczności firm odszkodowawczych. One mają swoje miejsce na rynku tylko ich działalność powinna być uregulowana - podkreślił prezes.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Sylwia Zadrożna, kw 

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej