X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Będzie 50-procentowa premia do remontu bloków z wielkiej płyty

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2019 18:32
Udzielenie 50 proc. premii na wzmacnianie mocowań w budynkach mieszkalnych zbudowanych z płyty trójwarstwowej ma pozwolić nowelizacja ustawy termomodernizacyjnej wynika z opisu projektu zamieszczonego w wykazie prac legislacyjnych Rady Ministrów.
Z danych Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju wynika, że spośród 60 tys. budynków wielorodzinnych w Polsce wybudowanych z wielkiej płyty około 50 tys. to domy zbudowane z płyty trójwarstwowej bez przeprowadzonej termomodernizacji. W domach z wielkiej płyty mieszka około 12 mln osób.
Z danych Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju wynika, że spośród 60 tys. budynków wielorodzinnych w Polsce wybudowanych z wielkiej płyty około 50 tys. to domy zbudowane z płyty trójwarstwowej bez przeprowadzonej termomodernizacji. W domach z wielkiej płyty mieszka około 12 mln osób.Foto: Pathermedia

Pod koniec stycznia tego roku wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń zapowiadał, że ustawa powinna zostać zmieniona w pierwszej połowie tego roku, tak aby od drugiej połowy roku można było korzystać z dodatkowego wsparcia.

W Polsce 50 tys. bloków z płyty trójwartstowej

Z danych Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju wynika, że spośród 60 tys. budynków wielorodzinnych w Polsce wybudowanych z wielkiej płyty około 50 tys. to domy zbudowane z płyty trójwarstwowej bez przeprowadzonej termomodernizacji. W domach z wielkiej płyty mieszka około 12 mln osób.

Środki na wzmocnienie mocowań z Funduszu Termomodernizacji

Projekt nowelizacji zakłada, że Fundusz Termomodernizacji i Remontów byłby wykorzystany nie tylko do termomodernizacji, ale także do wzmocnienia połączeń płyty trójwarstwowej.

16-procentowa premia przy termomodernizacji, 50-procentowa przy wymianie mocowań

Przy okazji termomodernizacji premia wynosi 16 proc., ale przy wzmocnieniu połączeń w ramach wielkiej płyty ta premia wynosiła 50 proc.

Z wyliczeń przedstawionych w styczniu przez Sobonia wynika, że przy założeniu, iż koszt termomodernizacji budynku wynosi 330 tys. zł to wartość premii termomodernizacyjnej wyniesie 52 tys. 800 zł. W takim przypadku szacowany koszt dodatkowego wzmocnienia połączeń w płytach powinien zamknąć się w kwocie 165 tys. zł. Wartość premii na ten cel wyniosłaby więc 82 tys. 500 zł. Ogólny koszt inwestycji wyniósłby 495 tys. zł, a całkowita wartość wsparcia sięgnęłaby 135 tys. 300 zł.

W opisie projektu napisano też, że korekta zasad udzielania premii termomodernizacyjnej będzie obejmowała też wprowadzenie dodatkowej premii termomodernizacyjnej z tytułu montażu fotowoltaiki w celu zachęcenia inwestorów do montażu tego odnawialnego źródła energii.

 

PAP, jk

Zobacz więcej na temat: mieszkania remont finanse
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak