X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

"Bardzo Ważny Projekt" Ekspert: PPK dobrym krokiem, ale to nie wystarczy

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 18:55
Jarosław Sadowski z Expandera, gość radiowej Trójki podkreślił, że o naszą przyszłą emeryturę musimy przede wszystkim zadbać sami, oszczedzając i odkładając pieniądze na jesień życia. Ekspert mówił, że wchodzące od tego roku Pracownicze Plany Kapitałowe nieco nam to świadczenie podwyższą, ale jak zastrzegł, "to nie wystarczy".
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock, And-One

Pytany o ocenę PPK przyznał, że ma w tej kwestii "złożone zdanie". Jak mówił, dobrym krokiem jest to, że do programu będą automatycznie zapisywani Polacy, oraz to, że do składki pracowniczej część od siebie będzie dokładał też pracodawca. Jarosław Sadowski zaznaczył przy tym, że choć udział w PPK przyczyni się do podwyższenia naszej emerytury, to wzrost nie będzie na tyle duży, by wysokość świadczenia zbliżyła się do kwoty naszej ostatniej wypłaty.e

- PPK - jak najbardziej, ale to nie wystarczy. Musimy sami też o tym myśleć i oszczędzać. Emerytura trochę wzrośnie dzięki oszczednościom z PPK, ale ona będzie wciąż bardzo daleka od poziomu naszego (ostatniego) wynagrodzenia - radził ekspert.

Gospodarzem audycji był Arkadiusz Ekiert.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Trójka, Arkadiusz Ekiert, md

Zobacz więcej na temat: Bardzo Ważny Projekt emerytura
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dzięki PPK więcej pieniędzy w kieszeni emeryta

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2018 20:21
O polepszającej się kondycji Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz o celach pracowniczych Planów Kapitałowych, mówiła m.in. w audycji „Bardzo Ważny Projekt” radiowej trójki Prezes ZUS, prof. Gertruda Uścińska.
rozwiń zwiń