Warszawa dopłaci mieszkańcom do podłączenia się do sieci ciepłowniczej
Wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski zapowiedział, że miasto niebawem ogłosi system wsparcia finansowego dla mieszkańców, którzy zdecydują się na podłączenie do sieci ciepłowniczej.
2016-08-28, 16:46
─ Naszym celem jest przyłączenie jak największej liczby warszawskich mieszkań do sieci ciepłowniczej - powiedział IAR wiceprezydent.
─ To ciepło jest tańsze, bardziej niezawodne i bardziej ekologiczne i to chcemy pokazać w kampanii - powiedział Michał Olszewski.
Warszawa ma program dotyczący jakości powietrza
Przypomniał, że jakością powietrza władze stolicy starają się zainteresować mieszkańców od kilku lat, "prowadząc różne inwestycje, przyłączając 3 tysiące mieszkań do sieci ciepłowniczej i teraz 5 tysięcy kolejnych na Pradze w ramach programu rewitalizacji.
W Warszawie rusza kampania edukacyjna "Niska emisja - wielka sprawa"
Stołeczny Ratusz, warszawska sieć ciepłownicza Veolia i PGNiG TERMIKA, do której należy między innymi Elektrociepłownia Żerań, podpisały list intencyjny w tej sprawie.
REKLAMA
Dziś odbył się stołeczny piknik z klimatem - największa plenerowa impreza związana z ochroną środowiska w Polsce.
PAP, jk
REKLAMA