X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Rozwój lądowej energetyki wiatrowej to szansa na kilkadziesiąt tys. nowych miejsc pracy

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2019 16:36
Energetyka wiatrowa na lądzie ma moc, by napędzać polską gospodarkę - powiedział podczas konferencji Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej prezes tej organizacji, Janusz Gajowiecki.
Audio
  • Janusz Gajowiecki: każde nowe 10 megawatów energetyki wiatrowej w Polsce będzie tworzyć 61 bezpośrednich miejsc pracy (IAR)
  • Janusz Gajowiecki: w następnych dziesięcioleciach może powstać blisko 40 tysięcy nowych miejsc pracy (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Blue Planet Studio/Shutterstock.com

W jego ocenie, każde nowe 10 megawatów energetyki wiatrowej w Polsce będzie tworzyć 61 bezpośrednich miejsc pracy. Razem z pośrednimi miejscami pracy ta liczba wzrośnie do 173.

- To bardzo dobre miejsca pracy, często innowacyjne, które mogą pomóc polskiej transformacji - zaznaczył Janusz Gajowiecki.

OZE to nowe miejsca pracy

Oznacza to, że w ambitnych scenariuszach rozwoju energetyki wiatrowej na lądzie, w następnych dziesięcioleciach może powstać blisko 40 tysięcy nowych miejsc pracy. 

Stowarzyszenie szacuje potencjał energetyki wiatrowej na lądzie w Polsce na ponad 12 gigawatów, co oznaczałoby podwojenie mocy wytwórczych, zainstalowanych pod koniec 2018 roku. 

Naczelna Redakcja Gospodarcza, IAR, md

Zobacz więcej na temat: energetyka OZE
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowy polski miks energetyczny powinien mieć mniej węgla, więcej OZE i gazu

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 19:49
W Katowicach obradują goście szczytu klimatycznego COP24. A naukowcy alarmują, że do roku 2050 świat musi zredukować emisję CO2 do zera. Jeśli tak się nie stanie, może dojść do zagłady życia na Ziemi. Na COP24 na pewno padnie pytanie, w jaki sposób Polska chce redukować szkodliwą emisję. Konkretów jeszcze nie mamy, bo dokument o naszej polityce energetycznej nie został jeszcze przyjęty przez rząd. Niektóre propozycje już jednak znamy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprawdzamy, jakie są główne cele programu Energia Plus

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2019 14:50
Produkcja na masową skalę odnawialnych źródeł energii oraz możliwość produkowania energii elektrycznej na własne potrzeby - to główne cele programu Energia Plus. Będzie on dotyczyć około 5 mln domów jednorodzinnych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

TAURON przyłączył rekordową liczbę mikroinstalacji OZE

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2019 12:47
Odnawialne źródła energii powoli stają sie w Polsce coraz bardziej trendy. Koncern energetyczny TAURON poinformował, że w ubiegłym roku zanotował rekordową liczbę OZE przyłączonych do sieci energetycznej - było to ponad 8 tysięcy mikroinstalacji. To dwa razy więcej niż w 2017 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pieniądz nie śpi" V Bałtyckie Forum Energetyki Morskiej. Dyskusje o przyszłości branży

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2019 07:32
Firmy, które chcą inwestować w budowę morskich elektrowni wiatrowych na Bałtyku, czekają na uruchomienie systemu wsparcia dla takich przedsięwzięć. Liczą też na zmiany w przepisach, które pozwolą na szybsze rozpoczynanie inwestycji. To tylko niektóre z tematów omawianych podczas warszawskiego V Bałtyckiego Forum Energetyki Morskiej.
rozwiń zwiń