X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

PGNiG wspiera wymianę pieców węglowych na gazowe

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 14:11
„Więcej dla czystego powietrza w Polsce” – pod tym hasłem  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo wraz z Bankiem Ochrony Środowiska startują z programem pożyczek na wymianę systemu ogrzewania na ekologiczny, zasilany gazem ziemnym.
Audio
  • O wsparciu PGNiG przy wymianie pieców węglowych na gazowe, mówi w radiowej Jedynce Henryk Mucha, prezes PGNiG Obrót Detaliczny./Aleksandra Tycner, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
PGNiG od dwóch lat bardzo aktywnie włącza się do walki o czyste powietrze poprzez finansowe wsparcie osób, które wymieniały piece  na paliwo stałe na piece gazowe.
PGNiG od dwóch lat bardzo aktywnie włącza się do walki o czyste powietrze poprzez finansowe wsparcie osób, które wymieniały piece na paliwo stałe na piece gazowe.Foto: pixabay

 − PGNiG od dwóch lat bardzo aktywnie włącza się do walki o czyste powietrze poprzez finansowe wsparcie osób, które wymieniały piece  na paliwo stałe na piece gazowe - mówi Henryk Mucha, prezes PGNiG Obrót Detaliczny.

PGNiG wsparło przy wymianie pieców posiadaczy karty Dużej Rodziny

Jak wylicza, jego firma udzieliła 10 tysięcy dofinansowań w kwocie 1 tysiąc złotych i 2 tys. dofinansowań w kwocie 3 tys. zł dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny.

− To innowacyjny projekt skierowany do klientów PGNiG ze strony Banku Ochrony Środowiska – mówi Bogusław Białowąs, prezes Banku Ochrony Środowiska

W ramach tej pożyczki  można sfinansować także przystosowanie domu czy mieszkania do nowego pieca, na przykład wymianę instalacji.

− Pożyczka wynosi do 100 tys. zł i ma bardzo korzystne oprocentowanie – dodaje gość radiowej Jedynki.

A okres spłaty wynosi 10 lat.

− Gaz ziemny emituje znacznie mniej pyłów i jest dużo wydajniejszy, dlatego jest bardzo dobra alternatywą dla węgla – powiedział Artur Michalski, wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Według Światowej Organizacji Zdrowia, wśród 50 najbardziej zanieczyszczonych miast na świecie, 33 znajdują się w Polsce. Na czele Żywiec i Pszczyna.

A okres letni to najlepsza pora na wymianę systemów ogrzewania czy inwestycje termomodernizacyjne.

Aleksandra Michałek – Tycner, jk

Zobacz więcej na temat: PGNiG Aleksandra Tycner
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak