X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Bankowy Tytuł Egzekucyjny

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2014 11:00
Bankowy Tytuł Egzekucyjny to dokument pozwalający bankom na szybkie i efektywne kosztowo inicjowanie procesów sądowo-egzekucyjnych. Po wystawieniu BTE przez bank, sąd nadaje mu klauzulę wykonalności i wtedy bank zyskuje tytuł wykonawczy, dzięki któremu może łatwo zainicjować postępowanie egzekucyjne.
Audio
  • Co to jest Bankowy Tytuł Egzekucyjny, dlaczego jest tak lubiany przez banki a krytykowany przez ich klientów, tłumaczy Konrad Doroba, manager ds. poprawy efektywności w firmie doradczej EY./Karolina Mózgowiec, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
Konrad Doroba, manager ds. poprawy efektywności w firmie doradczej EY
Konrad Doroba, manager ds. poprawy efektywności w firmie doradczej EYFoto: Polskie Radio

̶ Możliwość inicjowania przez banki postępowań poprzez Bankowy Tytuł Egzekucyjny wynika z Prawa Bankowego – przypomina Konrad Doroba, manager ds. poprawy efektywności w firmie doradczej EY.

– Dla banków zaletą tego rozwiązania jest szybkość inicjowania postępowań i ograniczone koszty.

W ostatnim czasie jednak uprzywilejowanie wierzycieli bankowych wynikające z możliwości wystawienia BTE było szeroko krytykowane, a w kwietniu Trybunał Konstytucyjny uznał przepisy związane z BTE za niekonstytucyjne i dał czas na zmianę prawa do 1 sierpnia 2016.

 ̶ Wiemy, że BTE zniknie szybciej, bo obecnie w Sejmie prowadzone są prace nad nowelizacją Prawa Bankowego – mówi ekspert.

̶  Dla banków oznacza to o wiele większe wyzwania dotyczące dostosowania i utrzymania efektywności dochodzenia wierzytelności i zabezpieczenia nowej sprzedaży w świecie bez BTE. ​

Karolina Mózgowiec

Zobacz więcej na temat: bank finanse
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak