Ubezpieczenie turystyczne: wariant podstawowy nie zawsze wystarczy

Rośnie liczba skarg klientów na ubezpieczenia turystyczne.

2018-06-11, 20:21

Ubezpieczenie turystyczne: wariant podstawowy nie zawsze wystarczy
Narastającym problemem są odmowy pokrycia kosztów rezygnacji z podróży.Foto: Pixabay

Posłuchaj

Jak dobrze się ubezpieczyć przed wyjazdem zagranicznym, radzi w radiowej Jedynce Marcin Jaworski z Biura Rzecznika Finansowego./Błażej Prośniewski, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
+
Dodaj do playlisty

W 2017 roku do Rzecznika Finansowego trafiły 243 wnioski o podjęcie interwencji lub wszczęcie postępowania polubownego. To o 56 proc. więcej niż w 2016 r.

Aby uniknąć podobnych problemów podczas tegorocznych wakacji, eksperci Rzecznika Finansowego przygotowali raport pokazujący na jakie elementy umów warto uważać przy zawieraniu ubezpieczenia na zagraniczny wyjazd.

Raport: na co uważać przy ubezpieczeniach zagranicznych wyjazdów

Jak mówi Marcin Jaworski z Biura Rzecznika Finansowego, narastającym  problemem są odmowy pokrycia kosztów rezygnacji z podróży.
 
 ─ Rośnie też liczba skarg związanych z ubezpieczeniem bagażu, dopowiada Marcin Jaworski.

Wariant podstawowy ubezpieczenia nie zawsze wystarczy

Według gościa radiowej Jedynki, aby uniknąć przykrych niespodzianek podczas wakacji, nie należy dać się zwieść zapewnieniom przedstawiciela touroperatora, że podstawowy wariant ubezpieczenia zapewnia szeroki zakres ubezpieczenia.
Jak podkreśla gość radiowej Jedynki, podstawowy wariant zawiera ubezpieczenie na bardzo małe sumy i dość okrojony zakres ochrony.

─ Nie wierzmy tym zapewnieniom, sprawdźmy sumy ubezpieczenia i jeśli nam to nie wystarcza, to dokupmy ubezpieczenie w biurze podróży, mówi gość radiowej Jedynki.

REKLAMA

Od 1 lipca większa ochrona podróżujących

Sytuację turystów mają poprawić nowe przepisy ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych, które wejdą w życie
1 lipca 2018 r.

 Jak wyjaśnia gość radiowej Jedynki, ustawa poszerza obowiązki informacyjne, w tym m.in. o koszty pomocy powrotu do kraju w przypadku choroby czy śmierci.

Według badania zrealizowanego na zlecenie Diners Club Polska na wakacje w 2018 pojedzie  ponad 70 proc. Polaków. Ponad 27 procent spędzi urlop poza granicami naszego kraju.

Błażej Prośniewski, jk

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej