X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Prezes BGK: pandemia wymaga specjalnego działania

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2020 18:30
Polskie firmy muszą być wspierane podczas pandemii przez państwo, tak samo jak podczas klęski żywiołowej. Możemy im pomóc przez oferowanie nisko oprocentowanych kredytów obrotowych oraz przepisy prawa chroniące przed wrogim przejęciem - powiedziała w "Ekspresie Gospodarczym Jedynki" Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes banku BGK. 
Audio
  • Prezes banku BGK Beata Daszyńska-Muzyczka o dopłatach do odsetek od kredytów dla firm Ekspress Gospodarczy Jedynki
Beata Daszyńska-Muzyczka
Beata Daszyńska-MuzyczkaFoto: BGK

Prezes BGK przypomniała, że opracowując fundusz pomocy dla kredytobiorców biznesowych, sięgnięto po rozwiązania podobne do funduszy, przygotowanych dla ofiar klęsk żywiołowych.

Beata Daszyńska-Muzyczka podkreśliła, że korzystanie z funduszu dopłat do odsetek kredytów dla firm, nie wyklucza z udziału w programie de minimis, czyli preferencyjnych kredytów obrotowych. Zdaniem szefowej BGK najważniejsze dla firm jest dziś nie tylko zachowanie miejsc pracy, ale utrzymanie samej płynności finansowej. Dlatego już w połowie maja zostaną zaprezentowane nowego typu produkty bankowe BGK dla polskich firm.

Beata Daszyńska-Muzyczka, potwierdziła, że trwają prace na rzecz wprowadzenia przepisów chroniących polskie firmy przed wrogim przejęciem. Zwróciła uwagę, że chodzi w tym przypadku nie tylko o firmy unijne, ale także o chińskie. Jak zauważyła, takie przejęcia mogą być w wielu  przypadkach,  sposobem na pranie brudnych pieniędzy. A środki mogą pochodzić nie tylko z szarej, ale także czarnej strefy globalnej gospodarki. 

Jak podkreśliła szefowa banku BGK, państwo polskie nie pozwoli, aby w ten sposób został zaprzepaszczony dorobek polskich przedsiębiorców, ciężko wypracowany po roku 1989. Przypomniała, że do ochrony firm przed wrogim wykupem, wzywał nie tylko Donald Trump, ale także Margrethe Vestager, wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej. Dlatego jej zdaniem można wykorzystać w polskim prawie, niektóre pomysły legislacyjne z krajów takich jak np. Francja, Niemcy lub USA.


Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, którą prowadziła Justyna Golonka, z redakcji ekonomicznej Programu 1 Polskiego Radia.

PolskieRadio24/PR1/Justyna Golonko/sw 


 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

BGK chce pomóc firmom. Zobacz rozwiązania dla przedsiębiorców

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2020 12:15
Karencja w spłacie, wakacje kredytowe i możliwość obniżenia oprocentowania pożyczki - to rozwiązania, na jakie mogą liczyć przedsiębiorcy i podmioty ekonomii społecznej. Stanowią one uzupełnienie rządowego pakietu antykryzysowego, a z ułatwień już można korzystać - poinformował w komunikacie Bank Gospodarstwa Krajowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

BGK łagodzi warunki spłat pożyczek. Zobacz, czego dotyczą zmiany

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2020 10:18
W ramach przeciwdziałania skutkom koronawirusa firmy, które powstały dzięki programowi "Pierwszy Biznes - Wsparcie w starcie", dostały lepsze warunki spłaty pożyczek - poinformował BGK. Rozwiązania są uzupełnieniem rządowej tarczy antykryzysowej i powstały w koordynacji z ministerstwem rodziny. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tadeusz Kościński: aby finansować rozwój gospodarki, trzeba będzie znowelizować budżet

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2020 17:40
- Czekamy z nowelizacją budżetu jak najdłużej, im lepsze będą parametry, tym lepszy będzie budżet - powiedział minister finansów Tadeusz Kościński w Programie 1 Polskiego Radia. Według niego teraz nie wiadomo, jak duży deficyt będzie potrzebny i jaki będzie jego cel - pomoc firmom, czy rozkręcanie inwestycji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes BGK: dopłaty do oprocentowania kredytów już w połowie maja

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2020 11:30
- Od czasu wprowadzenia zmian w udzielaniu kredytów z gwarancją de minimis ponad 4,5 tys. przedsiębiorców skorzystało z tego instrumentu, a wartość kredytów sięgnęła prawie 1,5 mld zł - poinformowała w czwartek prezes BGK Beata Daszyńska-Muzyczka.
rozwiń zwiń