Euro 2016 w Polsce. "Przygotowujemy doskonałą jakość"

W styczniu 2016 roku Polska zorganizuje mistrzostwa Europy piłkarzy ręcznych. O organizacji turnieju w audycji Trzecia Strona Medalu opowiadał - Marcin Herra, wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

2015-02-22, 19:46

Euro 2016 w Polsce. "Przygotowujemy doskonałą jakość"
Polscy piłkarze ręczni. Foto: fot. IAR

Posłuchaj

Marcin Herra o organizacji mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych w Polsce (PR3/Trzecia Strona Medalu)
+
Dodaj do playlisty

Zawody rozegrane zostaną w czterech miastach. Będą to hale w Katowicach, Gdańsku, Krakowie i Wrocławiu.

Ponad 200 tys. biletów zostanie przygotowanych na mecze mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych, które w styczniu 2016 rozegrane zostaną w Polsce. Budżet imprezy nie przekroczy 40 mln złotych.

Marcin Herra, były prezes spółki PL2012, która odpowiedzialna była za przygotowanie Polski do piłkarskiego Euro 2012 teraz zajmie się przygotowaniem w naszym kraju mistrzostw Europy w piłce ręcznej.

- To bardzo skomplikowany i trudny turniej. Znowu mamy cztery miasta, 16 drużyn i co ważne w europejskiej piłce ręcznej - bardzo chętnie przyjeżdżają kibice, więc to też musimy uwzględnić. Przygotowujemy doskonałą jakość dla naszych polskich kibiców, ale też dla tych którzy przyjadą - powiedział na antenie radiowej Trójki Marcin Herra, wiceprezes ZPRP do spraw organizacji turnieju.

REKLAMA

- Jest 30 obszarów przygotowań, 235 zadań rozpisanych na mapie drogowej. Myślę, że za sobą mamy około 25 - 30 procent pracy, a więc tak jak miało być. Dużo pracy logistyczno-organizacyjnej - przygotowanie hal, przygotowanie rozwiązań transportowych, bezpieczeństwa, zabezpieczenie medyczne, wolontariat - to są rzeczy, na których się skupiamy - wyjaśnił gość Trzeciej Strony Medalu.

Pod Wawelem na pewno grać będą Polacy, natomiast - jeśli przejdą eliminacje - w Katowicach powinni się zameldować Chorwaci, nad morzem - Duńczycy, a w stolicy Dolnego Śląska - Niemcy. Taki plan ma polska federacja, która może wskazać po jednym z uczestników w każdym z miast. Druga runda zostanie rozegrana we Wrocławiu i Krakowie, który będzie też gospodarzem meczów o medale. Losowanie grup finałowych odbędzie się w czerwcu.

Polska federacja ponosi wszystkie koszty związane z organizacją imprezy. Środki pozyskane będą z biletów, współpracy z miastami goszczącymi mecze i sponsorami, których może być ośmiu. Europejska federacja (EHF) dorzuca kwotę ok. 400 tys. euro, ale też dysponuje pulą 10 proc. biletów.

Więcej o przygotowaniach do turnieju w audycji radiowej Trójki - Trzecia Strona Medalu.

Trzecia strona medalu na antenie Trójki w każdą niedzielę między 17.05 a 19.00.

REKLAMA

man, PR3, PAP

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej