Liga Mistrzów siatkarek: Tauron MKS Dąbrowa Górnicza żegna się z pucharami

2013-12-17, 18:38

Siatkarki Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza. Foto: MKS Dąbrowa Górnicza/Grzegorz Kucharek

Siatkarki Tauron MKS Dąbrowa Górnicza przegrały w Rumunii z zespołem Stiinta Bacau 1:3 (25:20, 29:31, 16:25, 23:25) w ostatnim, szóstym, występie w grupie F Ligi Mistrzyń.

Polska drużyna miała iluzoryczne szanse na dalszą grę w LM. Mogła się zakwalifikować do play off z trzeciego miejsca, ale musiała nie tylko wygrać za trzy punkty we wtorek, ale i liczyć na korzystne wyniki w innych meczach.

Porażka 1:3 zepchnęła MKS na ostatnie miejsce w tabeli, co oznacza także brak prawa gry w Pucharze CEV.

Już wcześniej awans do play off LM zapewniły sobie z grypy F rosyjskie Dynamo Kazań i szwajcarskie Volero Zurych.

Mistrzynie Rumunii dotrzymywały we wtorek dąbrowiankom w pierwszym secie kroku do stanu 14:14. Potem rosła przewaga gości. Po asie serwisowym Elżbiety Skowrońskiej wynik brzmiał już 15:20 i losy seta były rozstrzygnięte. Zakończyła partię autowym atakiem Mihaela Herlea.

Kiedy w drugiej części wicemistrzynie Polski prowadziły 12:9, wydawało się, że mają wszystko pod kontrolą. Nie potrafiły jednak odskoczyć rywalkom, grały momentami bardzo niefrasobliwie i w efekcie przegrywały 21:24. Zdołały jeszcze doprowadzić do remisu, jednak uległy w końcu po szóstej piłce setowej.

Trzeciego seta drużyna z Dąbrowy Górniczej przegrała wyraźnie, a na parkiecie większych emocji nie było. Rumunki prowadziły od początku do końca (m.in. 8:3, 12:7, 20:12). Siatkarkom Tauronu nie udawało się nic, a rywalki bez specjalnego wysiłku wykorzystały szansę.

Marzenia polskiego zespołu o tie-breaku prysły w końcówce czwartej partii, kiedy roztrwonił trzypunktową przewagę. Drużyna gospodarzy grała nieco dokładniej, pewniej, co wystarczyło do zwycięstwa nad niezwykle chimerycznymi we wtorkowy wieczór siatkarkami Tauronu.

Stiinta Bacau - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3:1

Stiinta: Kim Staelens, Alexandra Sobo, Adriana Denisa Rogojinaru, Mihaela Herlea, Monika Potokar, Emilce Fabiana Sosa - Marina Vujovic (libero) - Sabina Grigoruta Miclea, Roxana Denisa Bacsics, Aleksandra Petrovic, Lucia Gaido.

Tauron MKS: Ozge Cemberci, Eleonora Dziękiewicz, Sassa, Katarzyna Zaroślińska, Rachael Adams, Elżbieta Skowrońska - Krystyna Strasz (libero) - Katarzyna Urban, Joanna Staniucha-Szczurek, Aleksandra Liniarska.