Dania zagra z Francją w finale ME piłkarzy ręcznych

2014-01-24, 22:55

Fragment półfinałowego meczu Dania - Chorwacja w mistrzostwach Europy piłkarzy ręcznych . Foto: PAP/EPA/Claus Fisker

Reprezentacja Danii w piłce ręcznej wygrała z Chorwacją 29:27 (13:15) i zagra w finale mistrzostw Europy. Gospodarze turnieju w walce o złoty medal zmierzą się z Francuzami, którzy pokonali Hiszpanię 30:27 (12:14).

Oba spotkania przyniosły mnóstwo emocji. W pierwszym półfinale do przerwy lepiej radzili sobie szczypiorniści z Półwyspu Iberyjskiego. Aktualni mistrzowie świata prowadzili 14:12. Francuzi szybko jednak zniwelowali stratę i długo rywalizacja toczyła się gol za gol.

"Trójkolorowi" dwubramkową przewagę osiągnęli na niespełna sześć minut przed końcem meczu. W kluczowych momentach świetnie bronił Cyril Dumoulin; od 54. minuty rywale zdołali go pokonać tylko dwukrotnie.

Podobny scenariusz miał drugi półfinał. W pierwszej połowie skuteczniejsi byli Chorwaci, wygrywając 15:13. Po zmianie stron przeważali jednak gospodarze i już po pięciu minutach wyszli na prowadzenie 16:15, którego nie oddali do końcowej syreny.

Bohaterem spotkania został Anders Eggert Magnussen, który zdobył osiem bramek, przy bardzo wysokiej skuteczności (bramkarz Chorwatów obronił tylko jeden jego rzut).

Wcześniej w meczu o piąte miejsce Polska przegrała z Islandią 27:28.