Liga Mistrzów: FC Barcelona osłabiona w rewanżu z Atletico. Pique nie zagra

2014-04-02, 11:54

Po wtorkowych meczach ćwierćfinałowych Ligi Mistrzów drużyny podliczają straty. Hiszpańskie starcie Atletico Madryt kontra FC Barcelona (1:1) zakończyło się kontuzjami Gerarda Pique oraz Diego Costy.

Pomeczowe opinie w hiszpańskiej prasie prześledziła Ewa Wysocka (IAR)
+

Jeszcze w pierwszej połowie meczu z boiska musieli zejść ważni zawodnicy obu drużyn. Gerard Pique zagrał tylko dwanaście minut, a Diego Costa został zmieniony po 30 minutach.
Pique stracił równowagę podczas wyskoku w starciu z Costą. Hiszpan boleśnie upadł na plecy. Na jego twarzy pojawił się ból i obrońca nie mógł kontynuować gry. W jego miejsce wszedł Marc Bartra.
Przeprowadzone zaraz po spotkaniu badania wykazały pęknięcie w miednicy. Barcelona będzie musiała zatem radzić sobie bez filara defensywy przez minimum cztery tygodnie.
Pique nie zagra w rewanżu z Atletico Madryt, zabraknie go także ewentualnie w półfinale Ligi Mistrzów. Hiszpan nie zagra również w finale Pucharu Hiszpanii z Realem Madryt oraz ominie trzy kolejki ligowe. To kolejny cios dla Barcelony po kontuzji bramkarza Victora Valdesa.
Z kolei Diego Costa z Atletico, który miał w ogóle nie wystąpić w meczu z Barceloną, z powodu urazu lewego kolana nie zagrał o wiele dłużej od Pique. Pojawił się na boisku, ale po dwudziestu minutach złapał się za udo i poprosił o zmianę.