Ekstraklasa: Wisła - Pogoń. Sprawiedliwy remis w Krakowie [RELACJA]

2015-02-20, 22:55

Marcin Robak z Pogoni Szczecin stara się utrzymać przy piłce, Arkadiusz Głowacki z Wisły atakuje. Foto: PAP/Stanisław Rozpędzik

W drugim piątkowym meczu 21. kolejki Ekstraklasy Wisła Kraków zremisowała z Pogonią Szczecin 1:1. Kibice w Krakowie zobaczyli bardzo emocjonujące spotkanie.

Wisła Kraków - Pogoń Szczecin 1:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Paweł Brożek (24), 1:1 Marcin Robak (43-karny).

Żółta kartka - Wisła Kraków: Richard Guzmics, Wilde-Donald Guerrier, Emmanuel Sarki. Pogoń Szczecin: Karol Danielak. Czerwona kartka za drugą żółtą - Wisła Kraków: Richard Guzmics (90+2).

Sędzia: Paweł Gil (Lublin). Widzów 9 083.

Wisła Kraków: Michał Buchalik - Łukasz Burliga, Arkadiusz Głowacki, Richard Guzmics, Maciej Sadlok - Maciej Jankowski (58. Emmanuel Sarki), Rafał Boguski (74. Dariusz Dudka), Semir Stilic, Alan Uryga, Mariusz Stępiński (46. Wilde-Donald Guerrier) - Paweł Brożek.

Pogoń Szczecin: Radosław Janukiewicz - Adam Frączczak, Wojciech Golla, Hernani, Hubert Matynia - Vladimirs Kamess (74. Łukasz Zwoliński), Maksymilian Rogalski, Rafał Murawski, Mateusz Matras, Karol Danielak (59. Ricardo Nunes) - Marcin Robak

Relacja na żywo:

94 min. - Sędzia kończy spotkanie, remis to sprawiedliwy wynik, choć lepsze sytuacje miała chyba Wisła.

93 min. - Murawski wyprowadził świetną kontrę po ataku Wisły, mijał kolejnych zawodników, ale na końcu z szesnastu metrów trafił prosto w ręce bramkarza Wisły.

91 min. - Guzmics wylatuje z boiska, obejrzał drugą zółtą kartkę za zagranie ręką. Pogoń naciera.

90 min. - Ależ kapitalna okazja Hernaniego! Wstrzelenie w pole karne zaskoczyła Brazylijczyka, który zdecydował się na strzał z pierwszej piłki. Gdyby przyjmował, miałby sytuację sam na sam z Buchalikiem.

88 min. - Pogoń wydaje się być zadowolona z tego remisu, Wisła mniej. Czy będzie jeszcze w stanie zerwać się do ostatniego ataku, który da jej zwycięstwo?

83 min. - Rozpędzony Guerrier wpadł w interweniującego Janukiewicza i trafił w głowę bramkarza "Portowców". Niebezpieczne wejście skrzydłowego.

80 min. - Niecelny strzał Robaka ląduje gdzieś w trybunach. Jeszcze kilkanaście minut do końca meczu.

78 min. - Świetna akcja Brożka i Stilicia, ale Sarki nie potrafił jej wykończyć. Kolejna zmarnowana sytuacja.

76 min. - Wisła dobrze wyszła z kontratakiem, ale nie zakończyła akcji strzałem. Bardzo wyrównane spotkanie.

73 min. - Ciekawe, ile cierpliwości do Guerriera mają partnerzy. Tym razem zamiast dogrywać, zdecydował się na strzał. Po rykoszecie mieliśmy tylko rzut rożny.

69 min. - Zamieszanie w polu karnym Pogoni, Sarki dopadł do piłki, ale jeden z piłkarzy gości zablokował strzał własnym ciałem. To była szansa na bramkę.

66 min. - Wisła nie ma pomysłu na to, jak zagrozić Pogoni, "Portowcy" poczynają sobie coraz odważniej.

63 min. - Sarki ukarany żółtą kartką. Błąd sędziego, piłkarz popisał się idealnym wślizgiem.

60 min. - Pierwsza ofensywna akcja Sarkiego. Przebiegł kilkadziesiąt metrów po prawej stronie boiska, ale Hubert Matynia nie ustąpił mu szybkością, co mogło wydawać się zaskakujące. Brawa dla defensora Pogoni.

58 min. - Sarki wchodzi za Jankowskiego. Na skrzydłach Wisły Kraków będzie teraz dużo fantazji. I chaosu.

57 min. - Pogoń po raz kolejny próbuje kontrataku, strzał Murawskiego niecelny. Wisła w natarciu, ale gra na granicy ryzyka.

55 min. - Guerrier jest aktywny, ale coż, eufemistycznie napiszmy, że jego decyzje nie zawsze są dobre...

53 min. - Radość Marcina Robaka po wykorzystaniu rzutu karnego:

52 min. - Groźna kontra Pogoni, Burliga zdążył jednak z interwencją i zatrzymał Danielaka w polu karnym.

50 min - Guerrier uwierzył w siebie i z ostrego kąta próbował pokonać Janukiewicza. Zły wybór skrzydłowego Wisły, który pojawił się na boisku za Stępińskiego.

48 min. - Pogoń przycisnęła od początku drugiej połowy, ale w tym meczu dzieje się tak, że drużyny tracą bramki w momentach, w których najmniej się tego spodziewają.

46 min. - Garść statystyk z pierwszej części gry, zaczynamy drugą połowę:

45 min. - Stilić uderza z wolnego, Janukiewicz broni z problemami, był lekki rykoszet. Nie ma dobitki. Sędzia kończy pierwszą połowę.

43 min. - Robak nie myli się z jedenastu metrów i mamy remis.

41 min. - Fatalny błąd obrońców Wisły, po chwili Uryga wycina w polu karnym Danielaka i mamy rzut karny.

38 min. - Kuriozalna sytuacja, Brożek strzela czubkiem buta, Janukiewicz nie może jej złapać, dwa razy wypuszcza ją z rąk, ostatecznie Hernani wybija futbolówkę z pola karnego.

35 min. - Dużo gry w środkowej strefie boiska, Wisła szuka okazji do tego, by zaskoczyć Pogoń szybką akcją. Dobrze od pierwszych minut wygląda Semir Stilić, widać, jak bardzo gra "Białej Gwiazdy" zależy od Bośniaka.

31 min. - Dobra wrzutka Stilicia, Głowacki uderza głową, ale piłka przelatuje nad poprzeczką bramki Janukiewicza.

30 min. - Moment lepszej gry Wisły, Pogoń straciła impet z początku spotkania.

26 min. - Wisła może teraz nabrać pewności siebie, ale warto zaznaczyć, że był to jej pierwszy celny strzał od początku roku - w meczu z Lechią nie udało się ani razu zmusić do interwencji bramkarza rywali.

24 min. - Paweł Brożek trafia do siatki! Świetne dośrodkowanie Burligi, napastnik bez krycia skierował piłkę do siatki perfekcyjnie zamykając akcję.

21 min. - Wisła wychodzi z groźną kontrą, ale Stilić faulowany. Jest żółta kartka dla Danielaka, chwilę wcześniej upomniany został Guzmics.

18 min. - Piłka trafia w mu, po chwili jeden z zawodników gości zaliczył w polu karnym komicznie wyglądający upadek.

16 min. - Groźny rzut wolny dla Pogoni.

13 min. - Kibice Pogoni obecni w Krakowie:

12 min. - Stilić miał dobrą okazję do dośrodkowania, ale miękka wrzutka padła łupem obrońców Pogoni.

9 min. - Drugi groźny strzał Robaka, tym razem nad bramką. Wisła zostawia "Portowcom" zdecydowanie za dużo miejsca.

7 min. - Wisła zaczyna dominować, Pogoń cofnięta na własną połowę, stara się poszukać okazji do kontry. Tak będzie wyglądał ten mecz? Scenariusz jak najbardziej do przewidzenia.

4 min. - Buchalik jak na razie ma trochę pracy. Odważne wyjście bramkarza Wisły zapobiega groźnej akcji Pogoni.

3 min. - Wiślacy zaczynają niezbyt skoncentrowani, kilka prostych błędów na początku meczu. Groźny strzał Robaka mija bramkę Buchalika.

1 min. - Zaczynamy relację z meczu Wisły Kraków z Pogonią Szczecin. Szczecinianie nie wspominają dobrze ostatnich spotkań z "Białą Gwiazdą", ale po meczu z Lechem z ubiegłego tygodnia mają powody do optymizmu.

Przed tygodniem Wisła sprawiła mocny zawód swoim kibicom w starciu z Lechią Gdańsk. Piłkarze Franciszka Smudy przegrali na wyjeździe 0:1, w całym meczu nie oddając ani jednego celnego strzału i prezentując wyjątkowo słaby futbol.

- W piątek zagramy inaczej niż w Gdańsku, z większą mobilizacją - zapewnił trener Smuda przed meczem z Pogonią Szczecin.

Szkoleniowiec ma świadomość, że gra zespoły musi ulec poprawie, jednak to zadanie może być trudne do zrealizowania w ciągu zaledwie tygodnia.

- Na pewno nie będziemy prezentować się jak Real Madryt czy Barcelona. Jednak możemy grać na swoim dobrym poziomie. Zawsze chcę, aby kibice podczas spotkania zobaczyli kilka ładnych, składnych akcji i bramki - powiedział Smuda podczas czwartkowej konferencji prasowej. Odbyła się ona w centrum treningowym Wisły w podkrakowskich Myślenicach.

Ze względu na kartki w piątek nie zagra Łukasz Garguła.

W czwartek oficjalnie przedstawiono dziennikarzom Jeana Barrientosa, który we wtorek podpisał kontrakt z Wisłą. Umowa piłkarza pochodzącego z Urugwaju ma obowiązywać do końca czerwca 2015 roku, z opcją przedłużenia o rok.

Jak przyznał prezes krakowskiego klubu Robert Gaszyński, na razie nie może on jeszcze wybiec na boisko w meczu ligowym. Trwają procedury związane z załatwieniem jego pozwolenia na pracę.

Pogoń mogła mieć powody do zadowolenia, ponieważ udało jej się zremisować z faworyzowanym Lechem Poznań. Wisła może być trudniejszym rywalem, ponieważ w ostatnich spotkaniach tych drużyn ewidentnie pokazywała, że ma sposób na "Portowców". 3 maja ubiegłego roku w 32. kolejce (w grupie "mistrzowskiej") zakończyło się zwycięstwem gospodarzy aż 5:0. Trzy bramki zdobył wówczas Paweł Brożek. Ten sam zawodnik strzelił Pogoni dwa gole w rundzie jesiennej obecnego sezonu, a Wisła zwyciężyła w Szczecinie 3:0.

Początek meczu o godzinie 20:30.

21. kolejka Ekstraklasy (20-23 lutego)

Podbeskidzie Bielsko-Biała     -     Cracovia     20 lutego, 18:00

Wisła Kraków     -     Pogoń Szczecin     20 lutego, 20:30

Górnik Łęczna     -     Górnik Zabrze     21 lutego, 15:30

Lechia Gdańsk     -     Zawisza Bydgoszcz     21 lutego, 15:30

Śląsk Wrocław     -     Jagiellonia Białystok     21 lutego, 18:00

Lech Poznań     -     Ruch Chorzów     22 lutego, 15:30