Katarzyna Skowrońska-Dolata: jestem optymistką i wierzę w dobrą postawę Polek

2019-08-22, 19:30

Katarzyna Skowrońska-Dolata: jestem optymistką i wierzę w dobrą postawę Polek
Siatkarki reprezentacji, które wystąpią na mistrzostwach Europy w Łodzi. Foto: PAP/Roman Zawistowski

Polskie siatkarki rozpoczynają rywalizację w fazie grupowej mistrzostw Europy. W Łodzi biało-czerwone zagrają z Włoszkami, Słowenkami, Portugalkami, Ukrainkami i Belgijkami. O szansach Polek mówiła w "Magazynie sportowym" Katarzyna Skowrońska-Dolata, była reprezentantka kraju.

Posłuchaj

22.08.19 Katarzyna Skowrońska-Dolata: wierzę, że dziewczyny powinny bezdyskusyjnie wyjść z grupy i za to będę trzymała kciuki.
+
Dodaj do playlisty

Od dziesięciu lat polskie siatkarki nie są w stanie zdobyć medalu na mistrzowskiej imprezie. Jednak w ostatnich miesiącach wyniki podopiecznych trenera Jacka Nawrockiego napawają optymizmem. Udział w turnieju finałowym Ligi Narodów i dobra postawa w meczach sparingowych pozwalają myśleć o dobrym wyniku w pierwszym spotkaniu turnieju, w którym Polki zmierzą się ze Słowenkami.

– Cieszę się, że dziewczyny robią postępy, a niektóre mecze ogląda się z dużą przyjemnością. Warto podkreślić, że wychodzimy z dużego dołka jako reprezentacja. Wiele lat posuchy może sprawić, że nasi kibice zniechęcą się do żeńskiej drużyny przy kontraście jaki jest w porównaniu do panów. Wierzę, że dziewczyny powinny bezdyskusyjnie wyjść z grupy i za to będę trzymała kciuki. A później? Może ćwierćfinał, półfinał – zastanawiała się Katarzyna Skowrońska-Dolata.

Powiązany Artykuł

poklska chiny siatkówka 1200 f.jpg
ME siatkarek 2019: biało-czerwone podejmą rywalki w Łodzi. Terminarz spotkań grupy B

Nie można lekceważyć rywalek

Słowenia to bardzo młody zespół bez wielkich gwiazd. Rozmówczyni Polskiego Radia 24 podkreśliła, że dobrze się stało, iż właśnie z tą reprezentacją Polki zmierzą się w pierwszym spotkaniu mistrzostw. – Może to być dobra rozgrzewka do tego, by ocenić jak trafiliśmy z formą. Choć trzeba pamiętać, by nie lekceważyć Słowenek. Takie młode ekipy potrafią zrobić wiele psikusów i niespodzianek – oceniła

Atuty po stronie bialo-czerwonych

Najtrudniejszym meczem będzie zapewne starcie z wicemistrzyniami świata Włoszkami. Katarzyna Skowrońska-Dolata jest optymistką i wierzy w dobrą postawę Polek.

– Włoszki bez wątpienia będą dobrze przygotowane pod względem taktycznym. Dziewczyny muszą podejść do tego meczu z całym sercem. Mamy bardzo dobrą atakującą w osobie Malwiny Smarzek. Dużym atutem może być również zespołowość i zagrywka, która pozwala na dobre funkcjonowanie bloku i obrony potrafiącej sprawić dużo trudności każdemu przeciwnikowi – wskazała była reprezentantka Polski.

"Magazyn sportowy" prowadził Maciej Nowak.

Polskie Radio 24/db

--------------------------------------

Data emisji: 22.08.2019

Godzina emisji: 19:37

Polecane

Wróć do strony głównej