Ekstraklasa: Legia Warszawa - Cracovia. Hat-trick Nikolicia dał Legii zwycięstwo

2015-10-19, 10:00

Nemanja Nikolić jest najskuteczniejszym piłkarzem polskiej Ekstraklasy. Foto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Piłkarze Legii wygrali z Cracovią 3:1 (1:0) w niedzielnym meczu 12. kolejki ekstraklasy. Na ławce trenerskiej wicemistrza Polski zadebiutował w oficjalnym meczu Rosjanin Stanisław Czerczesow, który zastąpił Norwega Henninga Berga.

Jacek Zieliński (trener Cracovii) po meczu z Legią Warszawa (IAR)
+

Ekstraklasa

Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy już w piątej minucie objęli prowadzenie. Michał Kucharczyk popisał się prostopadłym podaniem do Nemanji Nikolicia, a ten minął Grzegorza Sandomierskiego i skierował piłkę do pustej bramki. Tym samym zdobył swoją 13. bramkę w obecnym sezonie.

Goście jednak nie zamierzali ograniczać się do obrony i również stwarzali groźne akcje. Po jednej z nich w 10. minucie minimalnie spudłował Mateusz Cetnarski. Kwadrans później mocnym strzałem z dystansu popisał się Bartosz Kapustka. Piłkę po strzale 18-letniego reprezentanta Polski odbił Dusan Kuciak.

To jednak gospodarze prowadzili grę i mieli przewagę, choć Czerczesow postawił na trzech defensywnych pomocników w środku pola: Dominika Furmana, Michała Pazdana i Tomasza Jodłowca. Dwaj ostatni mają stałe miejsce w kadrze Adama Nawałki.

W 33. minucie Nikolic mógł podwyższyć prowadzenie po kolejnym dobrym podaniu Kucharczyka. Jednak reprezentant Węgier serbskiego pochodzenia nie trafił w piłkę. W tej akcji duży udział miał także Jodłowiec, który po przechwycie piłki popisał się efektownym podaniem.

W przerwie trener "Pasów" Jacek Zieliński dokonał dwóch zmian. Za Deleu wszedł Jakub Wójcicki, a za Denissa Rakelsa - Boubacar Dialiba. Mimo tego druga część spotkania rozpoczęła się podobnie jak pierwsza. W 53. minucie Nikolic wykorzystał prostopadłe podanie z głębi pola Jodłowca, przebiegł z piłką kilkanaście metrów i w sytuacji sam na sam bez trudu pokonał Sandomierskiego.

Dziesięć minut później lider klasyfikacji strzelców zdobył swoją trzecią w tym meczu i 15. w sezonie bramkę. Przy trafieniu ponownie asystował Jodłowiec, który tym razem wbiegł z piłką w pole karne z prawej strony boiska i z okolic linii końcowej wycofał piłkę do Nikolicia. Ten bez zastanowienia uderzył z pierwszej piłki.

Goście do końca spotkania starali się zmniejszyć rozmiary porażki. Udało im się to w 80. minucie, kiedy Kuciaka pokonał Erik Jendrisek po podaniu Kapustki. W końcówce spotkania defensywa stołecznej drużyny popełniła kilka błędów, ale słowacki napastnik nie był w stanie tego wykorzystać.

Wynik nie uległ już zmianie i tym samym Czerczesow rozpoczął pracę przy Łazienkowskiej od zwycięstwa.

Furman po meczu z Cracovią: Byliśmy lepszą drużyną i to udowodniliśmy

Legia.com/x-news

Legia Warszawa - Cracovia Kraków 3:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Nemanja Nikolic (5), 2:0 Nemanja Nikolic (53), 3:0 Nemanja Nikolic (63), 3:1 Erik Jendrisek (80).

Żółta kartka - Legia Warszawa: Michał Pazdan. Cracovia Kraków: Deleu, Bartosz Kapustka.

Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola). Widzów 17 336.

Legia Warszawa: Dusan Kuciak - Łukasz Broź, Jakub Rzeźniczak, Igor Lewczuk, Tomasz Brzyski - Guilherme (75. Bartosz Bereszyński), Michał Pazdan, Dominik Furman (89. Stojan Vranjes), Tomasz Jodłowiec, Michał Kucharczyk (85. Ivan Trickovski) - Nemanja Nikolic.

Cracovia: Grzegorz Sandomierski - Deleu (46. Jakub Wójcicki), Sreten Sretenovic, Piotr Polczak, Paweł Jaroszyński - Deniss Rakels (46. Boubacar Dialiba), Damian Dąbrowski, Miroslav Covilo, Mateusz Cetnarski (78. Dariusz Zjawiński), Bartosz Kapustka - Erik Jendrisek.