Liga Mistrzów: Hiszpanie boją się Lewandowskiego. Polak katem Realu?

W Madrycie najbardziej obawiali się nieobliczalnego Leicester City, ale z wylosowania Bayernu nikt w "białej" części stolicy Hiszpanii cieszyć się nie może. Główny powód? Robert Lewandowski.

2017-03-17, 18:42

Liga Mistrzów: Hiszpanie boją się Lewandowskiego. Polak katem Realu?
Ćwierćfinały Ligi Mistrzów. Foto: EPA/JEAN-CHRISTOPHE BOTT

Posłuchaj

Hiszpanie umiarkowanie zadowoleni z losowania ćwierćfinałów LM (IAR)
+
Dodaj do playlisty

Sprawiedliwe - tak określiły hiszpańskie dzienniki sportowe losowanie ćwierćfinałów piłkarskiej Ligi Mistrzów. Real Madryt zagra z Bayernem Monachium, FC Barcelona z Juventusem Turyn, a Atletico Madryt trafiło na Leicester City.

Można powiedzieć, że spełniły się marzenia trenerów i piłkarzy hiszpańskich drużyn. Madrycka „Marca” publikuje wypowiedź Zinedine'a Zidane'a, że bardzo nie chciałby mieć za przeciwników Leicester City. "Ani Real, ani Atletico" - widnieje dzisiaj na pierwszej stronie barcelońskiego „Mundo Deportivo”.
FC Barcelona ma okazję powtórzyć finałowy mecz z 2015 roku w Berlinie, w którym pokonała Juventus Turyn.

Katalońscy komentatorzy zgodnie twierdzą, że tym razem szanse też będą wyrównane. Podobną opinię wyraził Andres Iniesta. - To będą pasjonujące, trudne i piękne spotkania. Będziemy rywalizować ze świetnym zespołem i doskonałymi zawodnikami. Dlatego jeśli chcemy awansować, musimy rozegrać dwa wielkie mecze - mówił kapitan Barcy.

Powiązany Artykuł

lewandowski 1200.jpg
Starcia gigantów w ćwierćfinale Ligi Mistrzów

Prawdopodobnie najłatwiejsze zadanie czeka drużynę Diego Simeone. "Los pomaga Atletico w marzeniach" - skomentował wynik losowania sportowy „As”. Czwarte w tabeli Atletico Madryt ma niewielkie szanse na wygranie ligi i celem tego sezonu jest zdobycie pierwszego w historii pucharu Ligi Mistrzów

O wiele trudniej będzie awansować do ćwierćfinału Realowi Madryt. Wprawdzie komentatorzy przypominają, że zdobycie przez Real ósmego, dziewiątego i dziesiątego Pucharu Champions League było poprzedzone eliminacją Bayernu Monachium. Jednak tym razem widzą poważną przeszkodę. "Gdyby nie Lewandowski, to byłoby dużo łatwiej" - wzdychał po losowaniu madrycki sprawozdawca sportowy. To przecież Polak załatwił Real w półfinale LM w 2013 roku, gdy jako napastnik Borussi Dortmund wbił "Królewskim" cztery gole w jednym meczu.

REKLAMA


Youtube.com

Ćwierćfinały Ligi Mistrzostw zostaną rozegrane w dniach 11-12 i 18-19 kwietnia.

kbc

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej