more_horiz
Sport

Ferdinando De Giorgi skompletował armię na cztery lata

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2017 11:27
- W realizację planów i opracowanie nowej strategii wkalkulowane są też przegrane, a kibice od naszych siatkarzy oczekują tylko zwycięstw - mówi w rozmowie z Polskim Radiem Ireneusz Mazur, były trener siatkarskiej reprezentacji Polski.
Audio
  • Z Ireneuszem Mazurem rozmawiał Cezary Gurjew (IAR)
Siatkówka
SiatkówkaFoto: Materiały prasowe FIVB

Polscy siatkarze nie zakwalifikowali się do turnieju finałowego Ligi Światowej. Głównym tegorocznym celem ekipy Ferdinando de Giorgiego są rozpoczynające się 24 sierpnia mistrzostwa Europy, które zostaną rozegrane w Polsce.

Z byłym trenerem kadry Ireneuszem Mazurem o zbliżających się mistrzostwach Europy oraz o występie Polaków w Lidze Światowej rozmawiał Cezary Gurjew.

- To jest reprezentacja na najbliższe cztery lata - mówi Mazur.

W tym sezonie Ligi Światowej nasi siatkarze rozegrali dziewięć spotkań - cztery z nich wygrali, a pięć przegrali. To było jednak za mało aby zagrać w Final Six w Kurytybie.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Jest nadzieja...

Czytaj więcej
Ferdinando de Giorgi 1200.jpg
Liga Światowa 2017: pierwszy test oblany. Pracowite wakacje przed De Giorgim

"Każdy zagraniczny trener reprezentacji Polski odnosił sukces na pierwszej naprawdę ważnej imprezie, w której prowadził zespół. Raul Lozano może pochwalić się wicemistrzostwem świata w 2006 roku, Daniel Castellani mistrzostwem Europy w 2009 roku, Andrea Anastasi brązowym medalem Starego Kontynentu dwa lata później, a Antiga w 2014 roku, po raz pierwszy prowadząc jakąkolwiek reprezentację, został mistrzem świata na polskiej ziemi. Ba, Antiga turniej finałowy Ligi Światowej rozgrywany kilka miesięcy przed mundialem, również ze swoimi podopiecznymi oglądał tylko w telewizji. Historia jest więc po naszej stronie - pisze w swoim komentarzu Bartosz Orłowski (PolskieRadio.pl).

I dodaje: podsumowując, pierwsza sesja "studentowi" De Giorgiemu nie wyszła, ale jak to w takich przypadkach bywa, najważniejsze będzie to, co stanie się we wrześniu. A właśnie wtedy rozegrane zostaną mecze o medale Euro 2017.

(ah)

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem