The World Games 2017: medalowy dzień Polaków w ju-jitsu, tajemnicze canoe-polo i oczekiwanie na żużlowców
W piątkowej rywalizacji na The World Games 2017 Maciej Kozak, Jędrzej Loska i Maciej Polok dołożyli medale do kolekcji Polaków. Co jeszcze działo się we Wrocławiu? Zapraszają dziennikarze radiowej Trójki.
2017-07-28, 19:10
Posłuchaj
Jako pierwszy po medal sięgnął Kozak, który w pojedynku o brązowy medal okazał się lepszy od Mohameda Al Qubaisiego ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
Maciej Polok nie dał rady rozstrzygnąć finału na swoją korzyść, sędziowie orzekli, że w tym starciu lepszy był Francuz Raza Abbas.
Po złoto sięgnął jednak Jędrzej Loska, który walczył z reprezentantem Kolumbii Alejandro Ortizem. Nie zabrakło przy tym kontrowersji - sędzia przerwał pojedynek i po kilkudziesięciu sekundach ogłosił zwycięstwo reprezentanta biało-czerwonych, który założył duszenie rywalowi i sprawił, że ten na kilka sekund stracił przytomność. Początkowo umknęło to jednak uwadze arbitrów.
REKLAMA
Sukcesu nie udało się odnieść reprezentantom Polski w sportach bilardowych, z którymi rozmawiała Monika Sułkowska. Dziennikarka radiowej Trójki przybliżała też zasady karambolu.
Sobota to dzień, na który wielu kibiców czekało z utęsknieniem. Powód jest prosty - do akcji wkroczą żużlowcy.
- Ten turniej też jest dla nas nowy, ale jest to dla nas ogromne wyzwanie przed swoją publicznością, a jazda z orzełkiem na piersi zobowiązuje i wyzwala w nas duża moc - mówił Maciej Janowski.
Jak przedstawiał swoją dyscyplinę Krzysztofowi Łoniewskiemu trener reprezentacji Polski w canoe polo, Dariusz Pilarz i co jeszcze czeka nas w dobiegających końca The World Games? Zapraszamy do posłuchania.
REKLAMA
Trójka jest patronem medialnym imprezy.
The World Games rozgrywane są od 1981 roku. Teraz po raz pierwszy impreza odbywa się w Polsce. Wrocław na dwa tygodnie stał się sportowym centrum świata - ponad 3,5 tys. sportowców ze 100 krajów świata i 31 widowiskowych dyscyplin rozgrywanych na 24 arenach. W stolicy Dolnego Śląska pojawiła się plejada najlepszych zawodników reprezentujących efektowne, a często także egzotyczne konkurencje. Dla kibiców to wyjątkowa okazja, by poczuć niepowtarzalną atmosferę wielkiego sportowego święta i przy okazji zaczerpnąć sportowych inspiracji.
TWG to wydarzenie, w którym bierze udział więcej sportowców niż na zimowych igrzyskach olimpijskich. Dla znakomitej większości zawodników dyscyplin nieolimpijskich zawody na TWG są równoznaczne albo i nawet ważniejsze niż mistrzostwa świata.
Podczas TWG dziennikarze Trójki ze specjalnego studia przygotowują serwisy sportowe ze szczególnym uwzględnieniem tej imprezy. Codziennie (z wyjątkiem weekendu) nadawać będziemy Studio TWG (po serwisie o godz 9.05) oraz Studio TWG (w porze "Pulsu Trójki", czyli o 17.45) - 15 minutową audycję poświęconą wydarzeniu.
ps, PolskieRadio.pl
REKLAMA
REKLAMA