Remis Bayernu i kontuzja Ribery'ego

2011-01-15, 22:00

VfL Wolfsburg - Bayern Monachium. Foto: fot. PAP/EPA

Bayern Monachium nie będzie zaliczał inauguracji rundy wiosennej niemieckiej Bundesligi piłkarskiej do udanej.

W sobotę jedynie zremisował z VfL Wolfsburg 1:1, a do tego stracił Francka Ribery'ego, który w 20. minucie musiał opuścić murawę z powodu kontuzji.

Nie wiadomo jeszcze, jak długo potrwa przerwa w grze 27-letniego pomocnika reprezentacji Francji. "Musimy poczekać na dokładne badania i dopiero wtedy będzie można coś prognozować" - powiedział trener Louis van Gaal.

Za mającego niedawno kłopoty zdrowotne Ribery'ego na boisku pojawił się Arjen Robben. Holender na murawie pojawił się po raz pierwszy w tym sezonie. Półroczna przerwa spowodowana była urazem.

Bayern, który zapowiadał przed rundą wiosenną marsz na szczyt, po remisie z Wolfsburgiem zajmuje piąte miejsce w tabeli. Do lidera Borussii Dortmund traci już 16 punktów.

- Nie tak sobie wyobrażaliśmy powrót po zimowej przerwie na ligowe boiska. Wszyscy jesteśmy bardzo rozczarowani, zwłaszcza, że przez całe spotkanie byliśmy drużyną zdecydowanie lepszą i już po pierwszej połowie powinniśmy wygrywać 3:0. Zrobiliśmy jednak zbyt dużo błędów, a przy takiej ich ilości nie można zwyciężać - zaznaczył holenderski szkoleniowiec Bawarczyków.

Dzień wcześniej swoją dominację w Bundeslidze potwierdziła Borussia. W piątek, na inaugurację kolejki pokonała w Leverkusen Bayer 3:1, a od pierwszego do ostatniego gwizdka na murawie przebywali Robert Lewandowski, Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek.

Optymizm w ekipie z Dortmundu próbuje studzić ich trener. - To dla nas bardzo ważne punkty. W pełni zasłużyliśmy na zwycięstwo, ale do mistrzostwa wciąż jeszcze droga daleka - powiedział Juergen Klopp.

Niemiecki szkoleniowiec może jednak spać spokojnie, bo główny rywal w wyścigu po mistrzowską koronę Mainz przegrał na wyjeździe z VfB Stuttgart 0:1 i do Borussii traci już trzynaście punktów.

Szóstą ligową bramkę w barwach Hamburgera SV strzelił przymierzany do Realu Madryt Ruud van Nistelrooy i przyczynił się do wygranej z Schalke Gelsenkirchen 1:0. Dzięki temu HSV z dorobkiem 27 punktów zajmuje siódme miejsce w tabeli.