Peszko z żółtą kartką w debiucie

2011-01-16, 21:23

FC Kaiserslautern - FC Cologne . Foto: fot. PAP/EPA

Były piłkarz Lecha Poznań Sławomir Peszko w niedzielnym meczu wyjazdowym przeciwko Kaiserslautern zadebiutował oficjalnie w barwach FC Koeln. Jego zespół zremisował 1:1. Bramkę dla zespołu gości zdobył Lukas Podolski.

Peszko już w swoim pierwszym spotkaniu w Bundeslidze zobaczył żółtą kartkę, za wślizg od tyłu w nogi rywala. Na boisku przebywał do 75. minuty i był aktywny głównie w grze defensywnej. Oddał jeden niecelny strzał, choć po pierwszym kwadransie mógł zaliczyć debiutanckiego gola. Zabrakło mu jednak precyzji.

Mimo przewagi gospodarzy w pierwszej połowie, prowadzenie objęła drużyna FC Koeln w 29. minucie. Fatalny błąd popełnił były obrońca Jagiellonii Białystok, Brazylijczyk Rodnei, który chcąc podać piłkę do swojego bramkarza, trafił w słupek, po czym dopadł ją Podolski. Do wyrównania doprowadził sześć minut po przerwie Jan Moravek.
Solidnie zaprezentował się inny reprezentant Polski, Adam Matuszczyk. Defensywny pomocnik rozegrał całe spotkanie w pierwszej kolejce po przerwie zimowej.

W barwach FC Koeln po raz pierwszy od roku zagrał w Bundeslidze były bramkarz Bayernu Monachium Michael Rensing. Golkiper po raz ostatni wystąpił w lidze niemieckiej 23 stycznia 2010 przeciwko Werderowi Brema. Później stracił miejsce w składzie na rzecz Joerga Butta.

- Przed tym spotkaniem byłem bardzo spięty, ale to normalne po kilku miesiącach bez gry - przyznał Rensing, który kilka lat temu typowany był na następcę w Bayernie Olivera Kahna.

W drugim niedzielnym meczu Hannover 96 pokonał Eintracht Frankfurt 3:0 po bramkach Mohammeda Abdellaoue'a (15), Christiana Schulza (21) i Didiera Konana (89).

Natomiast Bayern Monachium nie będzie zaliczał inauguracji rundy wiosennej do udanej. W sobotę jedynie zremisował z VfL Wolfsburg 1:1, a do tego stracił Francka Ribery'ego, który w 20. minucie musiał opuścić murawę z powodu kontuzji. Jego leczenie potrwa około dwóch tygodni.

Dzień wcześniej dominację w Bundeslidze potwierdziła Borussia. W piątek, na inaugurację kolejki pokonała w Leverkusen Bayer 3:1, a od pierwszego do ostatniego gwizdka na murawie przebywali Robert Lewandowski, Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek. Trener Borussii Juergen Klopp może spać spokojnie, bo główny rywal w wyścigu po mistrzowską koronę Mainz przegrał na wyjeździe z VfB Stuttgart 0:1 i do Borussii traci już trzynaście punktów.

Szóstą ligową bramkę w barwach Hamburgera SV strzelił przymierzany do Realu Madryt Ruud van Nistelrooy i przyczynił się do wygranej z Schalke Gelsenkirchen 1:0. Dzięki temu HSV z dorobkiem 27 punktów zajmuje siódme miejsce w tabeli.

Wyniki 18. kolejki i tabela niemieckiej piłkarskiej Bundesligi:

Kaiserslautern            1 - Jan Moravek 51
 czerwona kartka: Srdjan Lakic 39
 FC Koeln                  1 - Lukas Podolski 29

Eintracht Frankfurt       0
 Hanover 96                3 - Mohammed Abdellaoue 15, Christian Schulz 21, Didier Konan 89