Gładka porażka Kubota w Indian Wells

2011-03-13, 23:43

Łukasz Kubot. Foto: fot. PAP/EPA

Łukasz Kubot przegrał z rozstawionym z numerem siódmym CzechemTomasem Berdychem 4:6, 1:6 w drugiej rundzie turnieju ATP Masters1000 na twardych kortach w Indian Wells (pula nagród 3,645 mln dol.).

Polski tenisista gra jeszcze w deblu.

W pierwszym secie Kubot, sklasyfikowany na 127. miejscu w rankingu ATP World Tour, długo wytrzymywał tempo wymian siódmego tenisisty świata. Do stanu 4:5 obaj utrzymywali swoje serwisy, choć Czech nie wykorzystał dwóch szans na przełamanie. Zdobył "breaka" dopiero za trzecim podejściem, w 12. gemie i w ten sposób zakończył partię po 47 minutach.

Później inicjatywę przejął bardziej utytułowany Berdych, który odskoczył na 4:0, po czym nieoczekiwanie stracił swoje podanie. Chwilę później jednak ponownie przełamał serwis Polaka. Przy stanie 5:1 zakończył pojedynek przy pierwszym meczbolu, wygrywając gema bez straty punktu, po godzinie i 14 minutach.

W sumie Czech odnotował osiem asów i dwa podwójne błędy serwisowe, podczas gdy Kubot po siedem. Tenisista z Lubina nie wykorzystał w meczu jedynego "break pointa", a sam obronił trzy z czterech.

Był to ich drugi pojedynek, a poprzedni w 2006 roku w turnieju ATP w Mumbaju w Indiach wygrał również Berdych.

Singlowy występ w Indian Wells dał Polakowi 25 punktów do rankingu oraz premie w wysokości 11 500 dolarów. W pierwszym, meczu pokonał Michaiła Kukuszkina z Kazachstanu 7:6 (10-8), 6:4.

W imprezie Kubot startuje również w grze podwójnej, razem ze swoim stałym partnerem Austriakiem Oliverem Marachem. Para rozstawiona z numerem siódmym osiągnęła drugą rundę po wygranej z Hiszpanami Guillermo Garcią-Lopezem i Albertem Montanesem 6:4, 6:2. Jej kolejnymi rywalami będą Serbowie Novak Djokovic i Viktor Troicki.