Lech Poznań wygrał z Legią Warszawa

2011-04-16, 17:56

Piłkarze Lecha Poznań. Foto: fot. PAP/Adam Ciereszko

Lech Poznań na własnym stadionie pokonał Legię Warszawa 1:0. Jedynego gola w meczu zdobył Artjoms Rudnevs w 83 minucie spotkania.

Walki na boisku wprawdzie nie brakowało, ale poziom spotkania odrobinę rozczarował. Najważniejsza jednak była wygrana - przekonywał bramkarz Lecha Krzysztof Kotorowski
+

Rudnevs pojawił się na boisku w drugiej połowie za Tomasza Mikołajczaka. Do bramki Legii trafił w sumie dwukrotnie, ale za pierwszym razem był na spalonym. W zespole gości najbliżej pokonania Krzysztofa Kotorowskiego był Ivica Vrdoljak, ale po jego strzale głową piłka trafiła w słupek.

Dla Legii do czwarta porażka w pięciu ostatnich meczach. Lech wygrał z kolei po raz pierwszy od trzech spotkań. W tabeli "Kolejorz" awansował na trzecie miejsce, Legia spadła na piąte. Oba zespoły mają po 32 punkty.

Na stadionie Lecha Poznań zasiadło ponad 36 tysięcy ludzi. Fatalnie zachowali się fani stołecznej drużyny. W końcówce meczu obrzucili kibiców poznańskiego zespołu - racami.

Lech Poznań - Legia Warszawa 1:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Artjoms Rudnevs (83).

Żółta kartka - Lech Poznań: Krzysztof Kotorowski. Legia Warszawa: Ivica Vrdoljak, Ariel Borysiuk, Inaki Astiz.
Sędzia: Robert Małek (Zabrze). Widzów 36 240.

Lech Poznań: Krzysztof Kotorowski - Grzegorz Wojtkowiak (76. Dimitrije Injac), Bartosz Bosacki, Manuel Arboleda, Luis Henriquez - Tomasz Mikołajczak (53. Artjoms Rudnevs), Siergiej Kriwiec, Rafał Murawski, Ivan Djurdjevic, Jakub Wilk - Bartosz Ślusarski (67. Jacek Kiełb).

Legia Warszawa: Wojciech Skaba - Jakub Rzeźniczak, Dickson Choto, Inaki Astiz, Jakub Wawrzyniak - Manu, Ivica Vrdoljak, Miroslav Radovic (83. Alejandro Ariel Cabral), Ariel Borysiuk, Michał Kucharczyk (76. Maciej Rybus) - Takesure Chinyama (76. Michal Hubnik)