Premier League: Od bohatera do zera

2011-05-07, 23:03

Heurelho Gomes. Foto: fot. Wikipedia

Everton niespodziewanie pokonał na własnym stadionie Manchester City 2:1. Potknięcia "The Citizens" nie wykorzystali piłkarze Tottenhamu. Kuriozalny mecz w ich barwach rozegrał bramkarz - Heurelho Gomes.

Komentator ligi angielskiej w Canal Plus - Andrzej Twarowski ma swojego zdecydowanego faworyta w spotkaniu Manchester United - Chelsea
+

Manchester City i Tottenham Hotspur walczą o 4. miejsce premiowane grą w przyszłorocznych eliminacjach do Ligi Mistrzów. Dziś londyńskiej drużynie pomógł Everton, który mimo straty pierwszego gola (Yaya Toure) pokonał "The Citizens" po bramkach Sylvaina Distina i Leona Osmana w drugiej połowie meczu.

Tottenham nie skorzystał jednak w pełni z tego prezentu. Popularne "Koguty" podejmowały na własnym boisku o wiele niżej notowany Blackpool, z którym jednak przegrały w tym sezonie na wyjeździe 1:3. Tym razem padł remis, ale to tak naprawdę porażka londyńskiej ekipy w walce o 4. miejsce w lidze.

W trakcie spotkania doszło też do kuriozalnej sytuacji. W 75. minucie sędzia podyktował "jedenastkę" dla Blackpool za zagranie ręką obrońcy "Kogutów" - Michaela Dawsona. Bramkarz Tottenhamu - Brazylijczyk - Heurelho Gomes fantastycznie obronił karnego po strzale Charliego Adama. Jednak już pół minuty później przy rzucie rożnym popełnił fatalny błąd i ratował się faulem w polu karnym. Arbiter podyktował kolejną "11". Ponownie do piłki podszedł Charlie Adam i tym razem już pokonał golkipera gości. Napastnik Tottenhamu zdołał później wyrównać stan meczu, ale londyńczykom zabrakło czasu by rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść.

Natomiast już niedzielę (godz. 17.10) czeka nas mecz na szczycie Premier League. Lider tabeli Manchester United podejmuje na własnym boisku Chelsea Londyn. Jeśli "Czerwone Diabły" wygrają spotkanie - zapewnią sobie tytuł mistrza Anglii.