Miami: Agnieszka Radwańska i Maria Szarapowa mogą spotkać się w finale

2013-03-26, 10:45

Maria Szarapowa bez straty seta awansowała do 1/4 finału turnieju WTA Tour na twardych kortach w Miami. W ubiegłym roku Rosjanka spotkała się w finale tego turnieju z Agnieszką Radwańską.

Rosyjska tenisista, rozstawiona z numerem trzecim, pokonała Czeszkę Klarę Zakopalovą 6:2, 6:2.

Kolejną rywalką Rosjanki, byłej numer jeden na świecie, będzie Włoszka Sara Errani (8.), która awansowała do ćwierćfinału eliminując inną byłą liderkę klasyfikacji WTA Tour - Serbkę Anę Ivanovic (12.) 1:6, 6:4, 6:2.
Przed rokiem Szarapowa dotarła w Miami do finału, a w nim nie zdołała urwać seta Agnieszce Radwańskiej. Tym razem również mogą na siebie trafić dopiero w ostatnim meczu w imprezie. Krakowianka (nr 4.) w poniedziałek pokonała w czwartej rundzie Amerykankę Sloane Stephens (16.) 4:6, 6:2, 6:0 i teraz na jej drodze stanie Belgijka Kirsten Flipkens (30.).
Polka wygrała 6:2, 7:6 (7-5) ich jedyny dotychczasowy pojedynek na twardym korcie w Hali Łuczniczka w Bydgoszczy, w 2010 roku, w spotkaniu w ramach rozgrywek o Fed Cup. Jednak zwycięsko z tej rywalizacji wyszła wówczas drużyna przyjezdna 3:2.
Zespoły te zmierzą się ponownie w dniach 20-21 kwietnia, tym razem w belgijskim Koksijde, również na twardej nawierzchni. Stawką barażu będzie awans do Grupy Światowej II, stanowiącej bezpośrednie zaplecze elity walczącej o trofeum (poprzednio grały w 1. rundzie w Gr. Świat. II).
Przechodząc cztery rundy w obecnej edycji turnieju Radwańska obroniła 250 z 1000 punktów za ubiegłoroczne zwycięstwo w Miami. Oznacza to, że niezależnie od dalszych wyników w turnieju, pozostanie numerem cztery w rankingu WTA Tour.
Jeśli Polka wygra z Flipkens, to w półfinale spotka się prawdopodobnie z liderką rankingu Sereną Williams. Amerykanka musi się wcześniej uporać z Chinką Na Li (nr 5.).

Jelena Jankovic (Serbia, 22) - Sorana Cirstea (Rumunia, 28)  6:0, 6:4
Kirsten Flipkens (Belgia, 30) - Ajla Tomljanovic (Chorwacja) 6:7 (6-8), 6:4, 6:3