Premier League: koniec świetnej passy - Boruc wpuścił trzy gole

2013-04-27, 19:25

. Foto: fot.Wikipedia

Southampton zakończył passę sześciu meczów bez porażki w piłkarskiej ekstraklasie Anglii. W 35. kolejce "Święci", z Arturem Borucem w bramce, przegrali u siebie z West Bromwich Albion 0:3.

Zwycięstwo 2:1 nad West Ham United odniósł Manchester City.
Poprzednio Southampton, który zajmuje obecnie 13. lokatę w tabeli, schodził z boiska pokonany 2 marca. Także przed własną publicznością uległ wtedy 1:2 Queens Park Rangers.
W sobotę Boruc po raz pierwszy skapitulował już w 6. minucie, po strzale z bliskiej odległości Francuza Marca-Antoine'a Fortune'a. Kolejne gole padły w drugiej części gry. Najpierw Polaka pokonał Belg Romelu Lukaku (67.), a potem Irlandczyk Shane Long (77. minuta).
Oba zespoły kończyły mecz w osłabieniu. Z boiska usuniętych zostało dwóch klubowych kolegów Boruca - Urugwajczyk Gaston Ramirez (za faul na Longu) w 70. i Szkot Daniel Fox w 82. minucie (za drugą żółtą kartkę). W ekipie West Bromwich czerwony kartonik otrzymał Fortune (70. minuta) za uderzenie Ramireza.

Manchester City zachowuje pozycję wicelidera

W innym sobotnim spotkaniu walczący już tylko o utrzymanie drugiego miejsca w Premier League ubiegłoroczny zwycięzca tych rozgrywek Manchester City pokonał u siebie West Ham United 2:1. Bramki dla City zdobyli Argentyńczyk Sergio Aguero oraz reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej Yaya Toure. Przy obu asystował Francuz Samir Nasri. Jedyne trafienie dla pokonanych uzyskał w doliczonym czasie gry Andy Carroll.
Manchester City zdobył bramkę w 48. kolejnym meczu ligowym rozgrywanym na własnym boisku. Wyrównał tym samym rekord klubowy, ustanowiony 83 lata temu.
Mecz o Ligę Mistrzów i utrzymanie w lidze
Tylko jeden punkt w starciu z broniącym się przed spadkiem Wigan Athletic uzyskał piąty w tabeli Tottenham Hotspur. "Koguty" zremisowały na wyjeździe 2:2, choć od 49. minuty przegrywały 1:2. Jeden punkt zapewniło im samobójcze trafienie reprezentanta Barbadosu Emmersona Boyce'a. Wcześniej gola dla tego zespołu zdobył Walijczyk Gareth Bale, a dla gospodarzy Boyce oraz Callum McManaman.
Tottenham wciąż zachowuje szanse na miejsce w pierwszej czwórce, dające szansę występów w Lidze Mistrzów. Ma tyle samo punktów (62) co czwarta Chelsea, która w niedzielę gra ze Swansea City, a tylko jeden traci do trzeciego Arsenalu.
W niedzielę zespół Wojciecha Szczęsnego i Łukasza Fabiańskiego podejmuje Manchester United, który w poprzedniej kolejce zapewnił sobie 20. w historii mistrzostwo kraju.