Liga Europejska: Legia Warszawa - Lazio. Włosi chcą sobie zapewnić awans
Trener piłkarzy Lazio Rzym Vladimir Petkovic podkreślił przed czwartowym meczem w Warszawie z Legią w grupie J Ligi Europejskiej, że to bardzo ważne spotkanie dla jego drużyny.
2013-11-27, 21:15
Liga Europejska: Legia Warszawa - Lazio Rzym. Legia gra już tylko o honor (ZAPOWIEDŹ)
- Chcemy zapewnić sobie awans - zapowiedział.
Po czterech kolejkach włoski klub zajmuje w tabeli grupy J drugie miejsce (8 pkt). Do prowadzącego Trabzonsporu traci dwa punkty, a nad trzecim Apollonem ma cztery przewagi.
Bez punktu i gola pozostają natomiast legioniści, którzy ulegli kolejno: Lazio na wyjeździe 0:1, Apollonowi Limassol u siebie 0:1, Trabzonsporowi na wyjeździe 0:2 i w identycznych rozmiarach tureckiej ekipie na Łazienkowskiej.
Mimo takich wyników trener Petkovic podczas konferencji prasowej w Warszawie nie szczędził komplementów pod adresem najbliższego rywala.
- Piłkarze Legii sprawili nam spore problemy w Rzymie. To zespół, który szybko rozgrywa piłkę, jest bardzo dobrze przygotowany - stwierdził 50-letni trener, dodając, że w spotkaniach z Trabzonsporem warszawska drużyna oddała aż 19 strzałów.
Rzymianie w rozgrywkach UEFA nie zachwycają na wyjazdach. W Turcji zremisowali 3:3, a na Cyprze bezbramkowo. W lidze włoskiej też nie rozpieszczają swoich fanów (cztery kolejne mecze bez zwycięstwa).
W czwartek w ekipie gości zabraknie kilku czołowych graczy, m.in. kontuzjowanego Miroslava Klosego (nie grał również w pierwszym spotkaniu z Legią) oraz Antonio Candrevy.
- Zamierzam wystawić możliwie najlepszy skład. Niektórzy muszą odpocząć, ponieważ sezon jest długi, a czekają nas kolejne spotkania. Jeśli chodzi o Candrevę, dostał wolne i pozostał w Rzymie. Niedawno grał w reprezentacji - przypomniał Petkovic.
Początek czwartkowego meczu na Łazienkowskiej o godzinie 19
Liga Europejska: Legia - Lazio. Urban: nie byliśmy gorsi od rywali, ale wyniki...
Jan Urban: Główny cel na mecz z Lazio to odzyskać nadszarpnięte zaufanie kibiców:
Orange sport/x-news
REKLAMA
man
REKLAMA