more_horiz
Sport

Wypadek Schumachera. Krwotoki w mózgu wciąż prawdopodobne. Świat F1 modli się

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2014 12:51
Brazylijscy kierowcy Formuły 1 Rubens Barrichello i Felipe Massa, koledzy Michaela Schumachera z Ferrari, publicznie wyrażą wsparcie dla Niemca, który od dwóch tygodni przebywa w szpitalu w śpiączce farmakologicznej po wypadku na narciarskim stoku.
Michael Schumacher
Michael SchumacherFoto: Wikipedia/Gunnar Richter Namenlos.net

>>> Trasa, na której Michael Schumacher miał wypadek [WIDEO]

Po niedzielnym wyścigu gokartowym w brazylijskim mieście Santa Catarina, w którym weźmie udział 23 najlepszych brazylijskich kierowców oraz dwóch zagranicznych z Włoch i Francji, rozwinięty zostanie na mecie plakat z napisem "Fuerza Schumi".
Massa, organizator rywalizacji pojedzie w zielonym kasku z napisem "Schumi". Przed startem wszyscy uczestnicy wyścigu odmówią w intencji wyzdrowienia siedmiokrotnego mistrza świata Formuły 1 modlitwę "Ojcze Nasz".
Schumacher dwa tygodnie temu podczas jazdy na nartach w Meribel z 14-letnim synem uderzył głową w skałę. Miał kask, ale siła uderzenia była tak duża, że doznał poważnego urazu mózgu. Jeszcze tego samego dnia został przetransportowany z miejscowego szpitala do kliniki w Grenoble, gdzie przeszedł operację usunięcia krwiaka.z mózgu. .
Kilka dni temu podano, że jego stan nieznacznie się poprawił. Jest stabilny, lekarze nie nazywają go już krytycznym. W każdej chwili może jednak dojść do ponownych krwotoków w mózgu. Nadal nie wiadomo, kiedy rozpocznie się próba wybudzenia byłego kierowcy ze śpiączki farmakologicznej.
Niemiec tytuły mistrzowskie wywalczył w latach 1994-95 oraz 2000-04. Karierę w F1 definitywnie zakończył w 2012 roku.

>>> Michael Schumacher wciąż walczy o życie: Francuzi opublikowali film ze stoku [wideo]

(ah)