more_horiz
Sport

Trwają poszukiwania następcy Stephane'a Antigi?

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2016 15:39
Przyszłość Stephane'a Antigi jako trenera reprezentacji Polski stoi pod znakiem zapytania, pojawia się jednak coraz więcej doniesień o tym, że trwają poszukiwania jego następcy.
Stephane Antiga
Stephane AntigaFoto: pzps.pl

- Chciałbym dalej pracować z drużyną polskich siatkarzy, ale kończy mi się kontrakt. Nie wiem jakie decyzje podejmie zarząd - powiedział trener Stephane Antiga tuż po przegranym z Amerykanami 0:3 ćwierćfinale turnieju olimpijskiego w Rio de Janeiro.

Rozczarowanie po tej imprezie jest duże, biało-czerwoni przystępowali bowiem do turnieju jako mistrz świata i choć wiele mówiło się o tym, że są daleko od optymalnej dyspozycji, to po cichu kibice liczyli na sukces.

Coraz więcej wskazuje na to, że po odpadnięciu siatkarskiej reprezentacji Polski w ćwierćfinale igrzysk olimpijskich PZPS nie zdecyduje się na przedłużenie kontraktu ze szkoleniowcem.

- Na pewno to jest trudna decyzja. Nie wiem, jaka była atmosfera w kadrze. Widać po reprezentacji Brazylii, która też miała okresy, kiedy nie wygrywała, że ta cierpliwość jest jak najbardziej wskazana. Czy my taką cierpliwość wykażemy? Trudno powiedzieć. Natomiast trzeba spojrzeć głębiej w problem, dlaczego w Polsce nowi trenerzy osiągają sukces w pierwszym roku, a następne lata są już słabe - powiedział były reprezentant kraju Sebastian Świderski.

Źródło: x-news/Press Focus

Dziennikarz „La Gazetta dello Sport” Gian Luca Pasini poinformował na swoim blogu, że Bułgar Radostin Stojczew oraz Włoch Ferdinando De Giorgi, który w ubiegłym sezonie zdobył z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle mistrzostwo Polski, to dwaj kandydaci do objęcia posady trenera polskich siatkarzy.

- Co do trenera De Giorgiego, ma u nas ważną umowę do końca sezonu. Z tego co wiem, na pewno jest zainteresowany prowadzeniem reprezentacji Polski, zresztą kiedyś startował w konkursie ogłoszonym przez PZPS. Jeżeli będą takowe rozmowy, usiądziemy i zastanowimy się, jakie będzie najlepsze rozwiązanie dla wszystkich - skomentował te doniesienia prezes ZAKSY.

Źródło: x-news/Press Focus

24 października 2013 roku został ogłoszony selekcjonerem reprezentacji Polski, funkcję zaczął pełnić w maju 2014 roku po zakończeniu kariery zawodniczej. 21 września 2014 w meczu finałowym po zwycięstwie nad reprezentacją Brazylii (3-1), odniósł swój największy trenerski sukces i zdobył wraz z reprezentacją Polski mistrzostwo świata.

ps