Liga rosyjska: kibice wtargnęli na murawę. Piłkarz uderzony w twarz

2014-05-11, 16:58

Kibice Zenitu Sankt Petersburg. Foto: Wikipedia/GAndy

Mecz przedostatniej kolejki rosyjskiej ekstraklasy piłkarskiej pomiędzy Zenitem Sankt Petersburg a Dynamem Moskwa został przerwany w 87. minucie, po tym jak na murawę wtargnęli kibice gospodarzy.

Jeden z nich uderzył w twarz obrońcę rywali Władimira Granata.
Piłkarze z Moskwy prowadzili 4:2 w starciu z Zenitem, który był przed tą kolejką liderem tabeli z 60 punktami. W niedzielę stracili prowadzenie na rzecz CSKA Moskwa (61).
Niezadowoleni fani gospodarzy uniemożliwili dokończenie spotkania w końcówce. Wbiegli na boisko i próbowali dostać się do zawodników rywali.

Jednemu udało się podbiec blisko Granata i uderzyć go w twarz, według niektórych relacji - więcej niż raz.
Sędzia odesłał piłkarzy obu drużyn do szatni, a po chwili zdecydował, że mecz nie zostanie wznowiony. Najprawdopodobniej zespołowi z Moskwy zostanie przyznany walkower, natomiast Zenit będzie musiał rozegrać od jednego do pięciu spotkań przy pustych trybunach.
Wieczorem liderem tabeli może zostać Lokomotiw Moskwa, który obecnie ma 59 punktów.