Polki w Drużynie Gwiazd Ligi Mistrzyń?
Reprezentantki Polski Alina Wojtas, która gra w norweskim klubie Larvik HK i Karolina Kudłacz z niemieckiego HC Leipzig zostały nominowane do Drużyny Gwiazd Ligi Mistrzyń piłkarek ręcznych w sezonie 2014/15. Wyboru dokonają kibice w głosowaniu internetowym.
2015-04-01, 17:29
Wojtas kandyduje do miana najlepszej w rozgrywkach lewej rozgrywającej, Kudłacz - środkowej rozgrywającej.
Na każdej pozycji jest pięć nominowanych. Dodatkowo wybrana zostanie najlepsza zawodniczka w defensywie, młodego pokonania (kandydatki to szczypiornistki urodzone w 1992 roku lub później) oraz szkoleniowiec.
Wśród nominowanych są przedstawiciele 18 krajów i 12 klubów.
Rozstrzygnięcie zostanie ogłoszone podczas Final Four LM, które odbędzie się w dniach 9-10 maja w Budapeszcie. Wśród ekip, które wciąż mają szanse znaleźć się w najlepszej czwórce jest m.in. Larvik HK. Zespół Wojtas zmierzy się w ćwierćfinale z niemieckim Thueringer HC.
REKLAMA
bor
REKLAMA