Igrzyska Europejskie: dwie Polki w półfinale turnieju bokserskiego

2015-06-22, 17:17

Boks. Foto: Wikipedia/Pavel Ševela

Sandra Drabik (kat. 51 kg) oraz Lidia Fidura (75 kg) zapewniły sobie w poniedziałek co najmniej brązowe medale Igrzysk Europejskich w Baku, awansując do półfinałów turnieju bokserskiego. Czwarte miejsce zajął łucznik Sławomir Napłoszek.

Lidia Fidura po wygranej walce w ćwierćfinale (IAR)
+

Drabik (Boxing Kielce) pokonała Białorusinkę Janę Burym 2:0, a jej kolejną rywalką będzie Rosjanka Sajana Sagatajewa. Z kolei Fidura (Carbo Gliwice) wyeliminowała inną reprezentantkę Rosji Jarosławę Jakuszinę 2:1, a w następnym pojedynku zmierzy się z dwukrotną mistrzynią świata Szwedką Anną Laurell Nash. Oba pojedynki odbędą się w środę.

Napłoszek (SŁ Marymont Warszawa) przegrał starcie o brązowy medal z Białorusinem Antonem Priliepowem 3:7. Był to piąty tego dnia pojedynek z udziałem pochodzącego z Warszawy łucznika. W 1/8 finału blisko 47-letni Polak pokonał Fina Anttiego Tekoniemiego 6:2, później Włocha Mauro Nespolego 6:4, w ćwierćfinale Francuza Lucasa Daniela 6:0, a następnie uległ Hiszpanowi Miguelowi Alvarino Garcii 3:7.