Australian Open: Szarapowa po trzysetowym pojedynku gra dalej
Rozstawiona z numerem piątym Rosjanka w piątek w trzeciej rundzie pokonała Amerykankę Lauren Davis 6:1, 6:7 (5-7), 6:0.
2016-01-22, 09:37
Jej kolejną rywalką będzie rozstawiona z numerem 12. Szwajcarka Belinda Bencić.
28-letnia Szarapowa w piątek po raz w obecnej edycji Australian Open miała "pod górkę". Była liderka światowej listy w dwóch wcześniejszych rundach straciła tylko siedem gemów w pojedynkach z Japonką Nao Hibino i Białorusinką Aliaksadrą Sasnowicz, a tym razem musiała grać trzy sety.
Zdecydowała o tym przegrana w tie-breaku druga partia, w której Rosjanka popełniła sporo błędów, m.in. wszystkie pięć podwójnych przy serwisie. Później opanowała sytuację i decydujący set był formalnością.
- Zmieniłam w szatni strój, poczułam się lżejsza i może stąd taki przebieg trzeciej odsłony - powiedziała Rosjanka po zakończeniu spotkania.
REKLAMA
Łącznie Szarapowa, która odniosła 600. zwycięstwo w zawodowej karierze, popisała się 44 uderzeniami wygrywającymi, ale popełniła też aż 42 niewymuszone błędy. W sumie jednak zdobyła 100 punktów, przy 64 przeciwniczki.
Szarapowa, triumfatorka Australian Open z 2008 roku i finalistka ubiegłorocznej edycji, po raz 10. w 13. występie w Melbourne awansowała do czołowej "16" zmagań.
Maria Szarapowa (Rosja, 5) - Lauren Davis (USA) 6:1, 6:7 (5:7), 6:0
bor
REKLAMA
REKLAMA