Australian Open: Federer wygrał 300. mecz wielkoszlemowy
W trzeciej rundzie turnieju na kortach w Melbourne rozstawiony z numerem trzecim Szwajcar pokonał bułgarskiego tenisistę Grigora Dimitrowa 6:4, 3:6, 6:1, 6:4.
2016-01-22, 10:16
Było to 300. wygrane spotkanie Federera w imprezach Wielkiego Szlema. Szwajcar jest zdecydowanie najlepszy pod tym względem. Drugiego w zestawieniu Amerykanina Jimmy'ego Connorsa wyprzedza o 67 zwycięstw. Jedyną kobietą, która ma więcej sukcesów w pojedynczych spotkaniach jest Amerykanka czeskiego pochodzenia Martina Navratilova - 306.
Zawodnik z Bazylei 17-krotnie triumfował w turniejach tej rangi, ale na podobny sukces czeka od Wimbledonu 2012 roku.
O ćwierćfinał na kortach Melbourne Park powalczy z Belgiem Davidem Goffinem (15.).
REKLAMA
34-letni Szwajcar już po raz 17. bierze udział w Australian Open, od 2000 roku nie opuścił żadnej edycji. Nigdy nie odpadł w pierwszej ani w drugiej rundzie. Czterokrotnie triumfował, ale ostatnio w 2010 roku. Przed rokiem odpadł w trzeciej rundzie.
Roger Federer (Szwajcaria, 3) - Grigor Dimitrow (Bułgaria, 27) 6:4, 3:6, 6:1, 6:4
bor
REKLAMA