Premier League: szok w Anglii. Leicester City na drodze do mistrzostwa

2016-02-07, 10:00

Zaskakujący wszystkich kibiców i ekspertów zespół Leicester City pokonał na wyjeździe wicelidera Premier League Manchester City 3:1 i utrzymał prowadzenie w tabeli po 25 kolejkach.

Piłka nożna

"Lisy" mają już sześć punktów przewagi nad sobotnim rywalem.

Pierwszą bramkę goście zdobyli już w trzeciej minucie, gdy z rzutu wolnego w pole karne "The Citizens" dośrodkował Algierczyk Riyad Mahrez, a do siatki trafił Robert Huth. Piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców City, ale gola zaliczono Niemcowi.

W 48. minucie na 2:0 podwyższył sam Mahrez, a w 60. drugą tego dnia bramkę strzelił Huth, wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego. Kilka minut przed ostatnim gwizdkiem honorowe trafienie dla gospodarzy uzyskał Argentyńczyk Sergio Aguero.

Kilkadziesiąt sekund później ten sam zawodnik mógł uzyskać kontaktowego gola, gdy za lekko do swojego bramkarza Caspera Schmeichela podał Danny Simpson. Aguero minął Duńczyka, ale trafił później tylko w boczną siatkę.

Leicester City poniosło w tym sezonie tylko dwie porażki w Premier League, a pięć przez ostatnie 11 miesięcy. W ubiegłym sezonie uratowało się przed spadkiem dopiero w ostatnich tygodniach, a w trwających rozgrywkach nie ma sobie równych.

"Lisy" wygrały 15 i zremisowały osiem z 25 dotychczasowych potyczek ligowych. Mają 53 punkty, a Manchester City zgromadził 47 i spadł na trzecie miejsce. Wyprzedził go Tottenham Hotspur (48), który pokonał przed własną publicznością ekipę Watfordu 1:0. Jedyną bramkę zdobył w 64. minucie Kieran Trippier.

Liverpool tylko zremisował przed własną publicznością z broniącym się przed spadkiem Sunderlandem 2:2. Na ławce trenerskiej gospodarzy nie zasiadł Juergen Klopp. Niemiecki szkoleniowiec trafił kilka godzin przed pierwszym gwizdkiem do szpitala z podejrzeniem zapalenia wyrostka robaczkowego. "The Reds" są na ósmym miejscu z 35 punktami.

Drużyna Łukasza Fabiańskiego Swansea City podzieliła się punktami w Walii z Crystal Palace - 1:1. Polski bramkarz nie miał szans na interwencję po skutecznym rozegraniu rzutu wolnego przez londyńczyków. Swansea City ma 27 punktów, już tylko cztery przewagi nad strefą spadkową.

W niedzielę ciekawie zapowiada się starcie w Londynie 13. w tabeli Chelsea, mistrza z ubiegłego sezonu, z Manchesterem United (40 pkt). Z kolei stołeczny Arsenal (45) może awansować na trzecie miejsce kosztem Manchesteru City, jeśli pokona na wyjeździe AFC Bournemouth (28) z bramkarzem Arturem Borucem.

Leicester zmierza po tytuł. "Mają swój styl, wykorzystują atuty pojedynczych piłkarzy"