Rajd Szwecji: Ogier liderem po pierwszym dniu
Sebastien Ogier (VW Polo WRC) prowadzi po pierwszym dniu Rajdu Szwecji - drugiej rundy mistrzostw świata.
2016-02-12, 18:31
Francuz ma 26,9 sekundy przewagi nad Haydenem Paddonem z Nowej Zelandii (Hyundai i20 WRC) i 33,7 nad Norwegiem Madsem Ostbergiem (Ford Fiesta RS WRC).
W piątek kierowcy pokonali sześć odcinków specjalnych o łącznej długości ok. 120 km. Pierwotnie pierwszego dnia miało się odbyć dziewięć oesów, ale z powodu złych warunków atmosferycznych organizatorzy skrócili trasę imprezy w sumie z 21 do 13.
Według przepisów Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA) runda mistrzostw świata zostanie zaliczona, gdy załogi przejadą 50 procent wszystkich zaplanowanych odcinków.
Ostatniego piątkowego oesu nie ukończył Fin Jari-Matti Latvala (VW Polo WRC), w którego samochodzie awarii uległy zawieszenie i układ kierowniczy.
Rajd Szwecji, od lat jedyna całkowicie "zimowa" runda mistrzostw, w tym roku rozgrywany jest w warunkach wiosennych, na które narzeka większość kierowców.
Wyniki po 1. dniu Rajdu Szwecji:
1. Sebastien Ogier (Francja/VW Polo WRC) 1:03.10,6
2. Hayden Paddon (Nowa Zelandia/Hyundai i20 WRC) strata 26,9 s
3. Mads Oestberg (Norwegia/Ford Fiesta RS WRC) 33,7
4. Ott Taenak (Estonia/Ford Fiesta RS WRC) 34,7
5. Daniel Sordo (Hiszpania/Hyundai i20 WRC) 38,2
6. Andreas Mikkelsen (Norwegia/VW Polo WRC) 41,9
man
REKLAMA