Bundesliga: Hannover 96 z Arturem Sobiechem spada z ligi

Hannover 96 z Arturem Sobiechem w składzie w przyszłym sezonie będzie grał na zapleczu niemieckiej Bundesligi.

2016-04-24, 21:09

Bundesliga: Hannover 96 z Arturem Sobiechem spada z ligi
Stadion Hannoveru 96. Foto: Wiki Commons/Bernd Schwabe in Hannover

O spadku drużyny prowadzonej przez Daniela Stendela zadecydowało zwycięstwo Eintrachtu Frankfurt nad Mainz 2:1 w 31. kolejce.

Do końca sezonu zostały trzy kolejki. Hannover na koncie ma zaledwie 22 punkty, z ekstraklasy spadają dwie najsłabsze drużyny, a trzecia gra w barażach. Przedostatni w tabeli jest Eintracht z dorobkiem 30 punktów, a tuż przed nim Werder Brema - 31. Oba te zespoły zmierzą się ze sobą jeszcze w ostatniej rundzie spotkań.

Hannover po raz piąty w historii spadł z Bundesligi. Wcześniej w latach 1974, 1976, 1986 i 1989. W ostatnich meczach piłkarze Stendela spisywali się coraz lepiej. Nie przegrali w trzech ostatnich starciach, ale jak twierdzą eksperci - zbyt późno zrezygnowano z usług trenera Thomasa Schaafa.

Sobiech w tym sezonie zagrał w 22 meczach i strzelił pięć goli. W ostatnim spotkaniu - w sobotę z Ingolstadt (2:2) nie wystąpił z powodu kontuzji.

REKLAMA

Liderem tabeli jest Bayern Monachium z Robertem Lewandowskim, który ma siedem punktów przewagi nad drugą Borussią Dortmund Łukasza Piszczka.

ps

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej