Puchar Davisa: Rafael Nadal zagra w deblu
Hiszpański tenisista Rafael Nadal zagra w sobotnim meczu deblowym barażu z Indiami o miejsce w Grupie Światowej przyszłorocznej edycji Pucharu Davisa. Dzień wcześniej słynny zawodnik z Majorki został wycofany z singla z powodu kłopotów żołądkowych.
2016-09-17, 15:18
Nadal miał zmierzyć się w piątek z Ramkumarem Ramanathanem. Zastąpił go wówczas Feliciano Lopez, który pierwotnie miał wystąpić tylko w grze podwójnej. Drugim singlistą Hiszpanów jest David Ferrer.
Po pierwszym dniu rywalizacji ekipa gości prowadzi w New Delhi 2:0 i brakuje jej tylko punktu do zapewnienia sobie powrotu do elity po dwóch latach występów na jej zapleczu. Decydujące zwycięstwo mogą zapewnić Hiszpanom, których kapitanem jest słynna Conchita Martinez, w rozpoczynającym się o godz. 15.30 pojedynku Nadal i Marc Lopez.
Mający w dorobku 14 tytułów wielkoszlemowych Nadal poprzednio w Pucharze Davisa wystąpił w minionym sezonie, gdy zaliczył jeden mecz. Wcześniej rywalizował w tych rozgrywkach trzy lata temu.
pk
REKLAMA