Fyrstenberg kończy karierę i żałuje finału US Open

Od wygrania challengera Pekao Open 2001 debel Mariusz Fyrstenberg – Marcin Matkowski rozpoczął zawodową karierę na największych tenisowych kortach. 16 lat późnej Fyrstenberg w Szczecinie oficjalnie zakończył występy. Matkowski jeszcze nie rezygnuje z gry.

2017-09-17, 19:54

Fyrstenberg kończy karierę i żałuje finału US Open
Mariusz Fyrstenberg. Foto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Posłuchaj

Mariusz Fyrstenberg o zakończeniu kariery (rozmowa Cezarego Gurjewa dla PR1)
+
Dodaj do playlisty

Para Fyrstenberg – Matkowski trzykrotnie wygrywała challengera w Szczecinie w latach 2001, 2003 i 2005. Po tym ostatnim triumfie postawiła już tylko na grę w imprezach wyższej rangi. W latach 2003, 2005 i 2007 Polacy wygrywali także turniej ATP World Tour w Sopocie.

Jakie mecze wspomina dziś Mariusz Fyrstenberg? W rozmowie z Cezarym Gurjewem dla audycji "Przy muzyce o sporcie" podkreśla, że najbardziej pamięta się porażki, a nie sukcesy, a więc przede wszystkim finał US Open z 2011 roku, gdy grał w parze z Marcinem Matkowskim i nie udało mu się wygrać turnieju.

- Był to nasz cel od dziecka, żeby wygrać Wielkiego Szlema i to się nie udało. Zawsze, jak rozmawiamy we dwójkę to tak wspominamy, że tutaj nam tego bardzo brakuje - powiedział w rozmowie dla radiowej Jedynki.

- Zawsze wspominam też dwa mecze singlowe, których nie udało mi się wygrać - z Carlosem Moyą miałem wystawkę na woleja, dwie piłki meczowe i nie udało mi się w Sopocie i jeszcze decydujący mecz Pucharu Davisa. Grałem wtedy z gwiazdą włoską - Starace. Miałem tez dwa meczbole i też ich nie wykorzystałem - dodał Mariusz Fyrstenberg.

REKLAMA

Warszawski tenisista podkreślił, że w Szczecinie rozpoczęła się ta prawdziwa kariera i dlatego właśnie na jubileuszu Pekao Szczecin Open postanowił oficjalnie zakończyć grę w zawodowym tenisie.

Fyrstenberg w parze z Matkowskim wygrali 15 turniejów deblowych ATP World Tour. W świecie tenisowym otrzymali przydomek Polish Power, będąc obok braci Mike’a i Boba Bryanów jednym z nielicznych narodowych debli w światowej czołówce.

Po rozstaniu się Fyrstenberga z Matkowskim, które nastąpiło w 2014 r. kończący dziś karierę Fyrstenberg wygrał jeszcze trzy duże turnieje deblowe: jeden w parze z Kanadyjczykiem Danielem Nestorem i dwa z Meksykaninem Santiago Gonzalezem.

REKLAMA

Cała rozmowa Cezarego Gurjewa z Mariuszem Fyrstenbergiem w dźwięku dołączonym do artykułu.

man, PR1, PAP, PolskieRadio.pl

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej