PŚ w Wiśle: szczęśliwa dwunastka Polaków na pierwszy konkurs

Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Jakub Wolny, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł, Jan Ziobro, Przemysław Kantyka, Paweł Wąsek i Bartosz Czyż znaleźli się w reprezentacji Polski na zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle.

2017-11-16, 11:40

PŚ w Wiśle: szczęśliwa dwunastka Polaków na pierwszy konkurs
Stefan Horngacher. Foto: PAP/Grzegorz Momot

Po raz pierwszy w historii sezon Pucharu Świata inaugurowany jest w Polsce. W pierwszej części sezonu biało-czerwoni będą mogli wystawiać sześciu skoczków, ale z racji gospodarza przysługuje pula dodatkowych sześciu miejsc.

Treningi i kwalifikacje zaplanowano na 17 listopada, konkurs drużynowy na 18 listopada, a indywidualny na 19 listopada.

Poprzednie zawody w Wiśle odbyły się w styczniu 2017 roku. Wówczas rozegrano dwa konkursy indywidualne, oba wygrał Kamil Stoch.

REKLAMA

bor


Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej