Serie A: zwycięstwo Juventusu. Wojciech Szczęsny siódmy raz z czystym kontem

2018-01-23, 09:15

Wojciech Szczęsny jako bramkarz Juventusu Turyn. Foto: shutterstock/cristiano barni

Wojciech Szczęsny zachował czyste konto po raz siódmy w 11. ligowym występie w tym sezonie, a jego Juventus Turyn pokonał u siebie Genoę 1:0 w meczu 21. kolejki włoskiej ekstraklasy. Jedyną bramkę zdobył w 16. minucie Brazylijczyk Douglas Costa.

Polak, sprowadzony do Turynu tego lata, zastępuje zmagającego się z urazem Gianluigiego Buffona. Pierwszy raz od dawna zdarzyło się, aby doświadczony włoski bramkarz miał mniej rozegranych meczów w Serie A niż jego zmiennik.

Broniąca tytułu "Stara Dama" zajmuje drugie miejsce w tabeli. Ma 53 punkty, o jeden mniej od prowadzącej ekipy Napoli. W niedzielę lider wygrał na wyjeździe z Atalantą Bergamo 1:0. Bramkę zdobył w 65. minucie Belg Dries Mertens. Zieliński grał od pierwszej do 86. minuty, a Milik wciąż odczuwa konsekwencje poważnej kontuzji kolana i jest poza kadrą meczową.

W innym niedzielnym meczu Sampdoria Genua, w składzie z Bartoszem Bereszyńskim, Karolem Linettym i Dawidem Kownackim, wygrała u siebie z Fiorentiną 3:1. Hat-trickiem popisał się Fabio Quagliarella, a trzy asysty miał Urugwajczyk Gaston Ramirez.

W barwach SPAL Ferrara zadebiutował Thiago Cionek, a Bartosz Salamon z powodu kontuzji nie znalazł się w kadrze meczowej. Ich zespół zremisował wyjeździe z Udinese 1:1.

Z kolei w drużynie Benevento zadebiutował były gracz Legii Brazylijczyk Guilherme. Outsider włoskiej ekstraklasy przegrał na wyjeździe z Bologną 0:3. W podstawowym składzie Chievo Werona wystąpił Mariusz Stępiński (Paweł Jaroszyński był rezerwowym). Ich zespół przegrał na wyjeździe z Lazio 1:5. Stępiński zszedł z boiska w 61. minucie.

W najciekawszym spotkaniu tej kolejki Inter Mediolan zremisował przed własną publicznością z Romą 1:1. Rezerwowym bramkarzem gości był Łukasz Skorupski.