NHL: zwycięstwo Philadelphia Flyers

2010-06-05, 09:16

Hokeiści Philadelphia Flyers wygrali 5:3 z Chicago Blackhawks w czwartym meczu finałowym o Puchar Stanleya NHL. Lotnicy wyrównali tym samym stan rywalizacji na 2:2.

Spotkanie w hali Wachovia Center bardzo szczęśliwie ułożyło się dla gospodarzy w pierwszej tercji. Po 15 minutach spotkania było już 2:0. Najpierw, w 5. minucie, trafił kapitan Flyers Mike Richards, dla którego było to pierwszy gol w finale. Na 2:0 podwyższył obrońca Matt Carle. Półtorej minuty przed końcem pierwszej odsłony rozmiary porażki zmniejszył były zawodnik Lotników, Patrick Sharp. Niespełna minutę po jego trafieniu było jednak 3:1, a do siatki gości trafił Claude Giroux.
Pozostałe bramki padały w trzeciej tercji. Po niespełna 7 minutach od jej rozpoczęcia na 4:1 podwyższył Ville Leino. Między 53. a 57. minutą spotkania Chicago zmniejszyło rozmiary porażki do 3:4. W tym okresie trafiali Dave Bolland - w przewadze - oraz Brian Campbell. Jakichkolwiek złudzeń pozbawił gości Jeff Carter, który w końcowych sekundach trafił do pustej bramki.
W rywalizacji Blackhawks-Flyers jest remis 2:2. Obie drużyny wygrały po dwa mecze na własnym lodzie. Kolejny mecz zostanie rozegrany w Chicago w niedzielę.