Chile wygrywa ekspresowo

2010-05-31, 09:00

Dwie wygrane w ciągu jednego dnia - to wyczyn piłkarzy Chile w towarzyskiuch meczach przed mundialem.

Piłkarska reprezentacja Chile dokonała niecodziennego osiągnięcia. W ciągu jednego dnia, w dwóch różnych miastach, wygrała dwa towarzyskie międzypaństwowe. Najpierw podopieczni Marcelo Bielsy wygrali 1:0 z Irlandią Północną, a następnie pokonali 3:0 Izrael.

Pierwszy mecz został rozegrany w mieście Chillean. Gospodarze odnieśli zwycięstwo dzięki bramce Estebana Paredesa w 31. minucie spotkania. Następnie chilijska kadra udała się do Concepcion, gdzie - oczywiście w innym zestawieniu - ograła kolejnych rywali. Izraelski bramkarz wyciągał piłkę z siatki po strzałach: Humberto Suazo (19.), Alexisa Sancheza (50.) i Rodrgio Tello (90. minuta).

Reprezentacja Chile przygotowuje się do rozpoczynających się za 11 dni w RPA mistrzostw świata. Grupowymi rywalami zespołu Marcelo Bielsy będą: Hiszpania, Szwajcaria i Honduras.