NHL: zwycięstwo Montreal Canadiens

2010-05-21, 08:36

Hokeiści Montreal Canadiens pokonali u siebie Philadelphia Flyers aż 5:1 w trzecim meczu finału Konferencji Wschodniej NHL. Stan rywalizacji to 2:1 dla "Lotników".

Po siedmiu minutach prowadzenie gospodarzom dał Mike Cammalleri, który strzelił 13. bramkę w play-off. Było to pierwsze trafienie dla Canadiens w tej serii, tym samym przerwana została seria Michaela Leightona - 172 minut bez puszczonej bramki. Poprzednie dwa mecze Habs przegrali 0:3 i 0:6. Tym razem po 17 minutach spotkania było już 2:0 dla nich, a kolejnego gola zdobył Tom Pyatt.
W drugiej tercji dla Canadiens trafił Dominic Moore, a w trzeciej - Brian Gionta. Kontaktowego gola zdobył Simon Gagne, a wynik przypieczętował w ostatniej minucie spotkania Marc-Andre Bergeron. 25 strzałów obronił bramkarz Canadiens Jaroslav Halak. To najmniejsza ilość strzałów, jaką musiał obronić w tych play-off. Michael Leighton obronił 33.
Mecz numer 4 - także w Montrealu, w sobotę.