Polska - Finlandia 0:0 (Posłuchaj)

2010-05-29, 20:58

\Polska zremisowała z Finlandią 0:0 w towarzyskim meczu piłkarskim, który odbywa się w Kielcach. Mecz z Finlandią był kolejnym etapem budowania drużyny narodowej na Euro 2012.

+

Polska zremisowała z Finlandią 0:0 w towarzyskim meczu piłkarskim, który odbył się w Kielcach.
Mecz z Finlandią był kolejnym etapem budowania drużyny narodowej na Euro 2012. Selekcjoner Franciszek Smuda do kadry powołał pięciu debiutantów, a trzech z nich wystawił do składu od pierwszej minuty. Byli to bramkarz Przemysław Tytoń oraz pomocnicy Adrian Mierzejewski i Adam Matuszczyk.
W pierwszej połowie polski zespół miał bardzo dobre 15 minut, w których mocno przyciskał rywali. Brakowało jednak wykończenia akcji i bramkarz Finlandii zachowywał czyste konto.
W drugiej połowie na boisku pojawił się czwarty z debiutantów - Artur Sobiech, który zastąpił kontuzjowanego kapitana polskiego zespołu Michała Żewłakowa. W kolejnych minutach polscy piłkarze znów zerwali się do ataku i znów mieli kilka okazji, których nie wykorzystali. Jakub Błaszczykowski trafił w słupek, a Ireneusz Jeleń strzelił zbyt lekko w sytuacji sam na sam z bramkarzem.
Finowie znów przetrwali okres naporu polskiej drużyny, ale nie zdołali wyprowadzić żadnej akcji, która zagroziłaby bramce gospodarzy. Podopieczni Franciszka Smudy do końca już nie potrafili znaleźc drogi do fińskiej bramki i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.