Niespodziewana porażka Interu Mediolan

2010-03-12, 23:19

. Foto: SXC

Inter Mediolan niespodziewanie przegrał 1:3 wyjazdowy mecz z Catanią, inaugurujący 28. kolejkę rozgrywek Serie A.

Obrońcy tytułu muszą teraz liczyć na niedzielne potknięcie AC Milanu, który w przypadku zwycięstwa nad Chievo zbliży się do lidera już tylko na punkt.

Zespół Jose Mourinho przegrał w lidze po raz pierwszy od trzech miesięcy, w dodatku z 15. zespołem w tabeli. Na Sycylii był bardzo bliski wygranej, prowadząc od 54. minuty po golu niezawodnego Diego Milito. Katastrofa przyszła w końcówce. W 74. minucie meczu wyrównał Maxi Lopez. Sześć minut później najpierw żółtą, a chwilę później czerwoną kartkę zobaczył Suley Muntari, a Giuseppe Mascara wykorzystał rzut karny. Gości dobił Jorge Andres Martinez w ostatniej minucie meczu.

Błażej Augustyn z Catanii, jedyny Polak w Serie A, spędził cały mecz na ławce rezerwowych.
Inter powinien obawiać się nie tylko AC Milanu, ale też AS Romy, która w przypadku niedzielnej wygranej nad Livorno będzie miała tylko cztery punkty straty. Na sobotę zaplanowano jeden mecz - Napoli-Fiorentina.