Rosja - Polska. "Biało- czerwoni" muszą przełknąć gorycz porażki na starcie Final Six

2018-07-04, 20:56

Bartek Kurek kontra Rosjanie . Foto: volleyball.world/FIVB/screen

Polscy siatkarze od porażki z Rosjanami 1:3 (18:25, 23:25, 25:18, 17:25) zaczęli udział w turnieju finałowym pierwszej edycji Ligi Narodów. Biało-czerwoni, by zachować szansę na awans do półfinału, muszą w czwartek w pojedynku grupy B w Lille pokonać Amerykanów.

Polacy przegrali pierwszy mecz z Rosjanami 3:1 (25:18, 25:23. 22:25, 25:17).

Rosjanie pewnie wygrali pierwszego seta. Na początku prowadzili m.in. 8:5. Po wznowieniu gry polski zespół wyrównał na 10:10, ale było to wszystko na co w tym fragmencie mogli sobie pozwolić. Rywale uzyskali dużą przewagę po drugiej przerwie technicznej (14:16). Biało-czerwoni zepsuli sześć zagrywek i mieli dziesięć błędów własnych. Rosjanie zaserwowali trzy asy.

Drugą partię efektowynym zbiciem zakończył Dmitrij Muserski. Oba zespoły toczyły wyrównaną grę. Na drugiej przerwie technicznej był tak jak w pierwszym secie wynik 14:16. Po wznowieniu gry Rosjanie zdobyli dwa punkty, ale tym razem biało-czerwoni nie pozwolili, żeby rywale bardziej uciekli. Cały czas utrzymywał się dystans 1-2 punkty. Kolejne akcje kończył Bartosz Kurek. Jednak słana była zagrywka polskiego zespołu. Znowu zostały zepsute kolejne serwisy. Jednego asa zaprezentował Artur Szalpuk.

W trzeciej partii w roli goniących byli siatkarze rosyjscy. Biało-czerwoni rozpoczęli bardzo dobrze i na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:4. Po wznowieniu gry rywale zdobyli dwa punkty, a po asie Dmitrija Muserskiego Rosja przegrywała już tylko 9:8. Dalej już podopieczni trenera Vitala Heynena dyktowali warunki gry. Po zablokowaniu Muserskiego było 16:12 dla Polski i nasza reprezentacja spokojnie utrzymała prowadzenie do końca.

Jednak w czwartej partii biało-czerwoni nie utrzymali wysokiej jakości gry. Rosjanie przejęli inicjatywę i pewnie zwyciężyli.

20:12 -posypało się wszystko, chyba już tego meczu nie wygramy

16:11 - po dłuższej przerwie, gdy sędziowie "coś" sprawdzali w protokole Maciej Muzaj zdobywa punkt

16:10 - niestety uciekli nam rywale

14:10 - Artur Szalpuk atakuje w aut

13:10 - wydawało się że Śliwka zagrał leciutko, a Rosjanie nie byli w stanie odebrać zagrywki Polaka

13:7 - Artur Szalpuk wziął się do roboty

12:6 - Rosjanie naszą niemoc wykorzystują bez mrugnięcia okiem, Wołkow wbija gwoździa z takim impetem

21:20 - Muserski ... w siatkę

21:19 - Kurek ... w siatkę, co się dzieje?

18:15 - idealne przyjęcie po serwisie Wołkowa i Kurek kończy

18:14 - kolejna świetna zagrywka Rosjan, którzy nam uciekają, trener Heynen prosi o czas

17:13 - atak Kurka zablokowany przez Rosjan

16:14 - mamy kopię z pierwszego seta, Rosjanie prowadzą na drugiej przerwie technicznej

5:5 - i my i rywale psujemy zagrywki, ale biało-czerwoni zepsuli ich już siedem

4:2 -  Kliuka szczęśliwie, piłka przewinęła się po taśmie i zaskoczyła polskich przyjmujących

19:16 - wzrasta prowadzenie Rosjan, trener Heynen prosi o czas

18:15 - sędzia twierdzi, że Śliwka posłał a właściwie poniósł piłkę, punkt dla Rosji

3:3 - wyrównany początek pierwszego seta

1:3 - Polacy prowadzą, odnotujmy, że pierwszy punkt w meczu wywalczył na środku Jakub Kochanowski

18.00 - Zaczynamy!

17.57 - Rosja rozpocznie w składzie: Dmitrij Kowalow, Artem Wolwicz, Dmitrij Wołkow, Dmitrij Muserski, Maksim Michajłow, Jegor Kliuka

17.56 - Skład reprezentacji Rosji na turniej Final Six w Lille:

rozgrywający: Igor Kobzar, Dmitrij Kowalow.
atakujący: Maksim Michajłow, Wiktor Poletajew, Romanas Szkuliawiczus.
środkowi: Ilia Własow, Artem Wolwicz, Dmitrij Muserski, Igor Filippow.
przyjmujący: Dmitrij Wołkow, Anton Karpuchow, Jegor Kluka.
libero: Aleksiej Kabieszow, Aleksander Sokołow.

17.55Polska rozpocznie w składzie: Grzegorz Łomacz, Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski, Bartosz Kwolek, Aleksander Śliwka, Bartosz Kurek – Paweł Zatorski (libero)

17.50 - Witamy i zapraszamy do śledzenia naszej relacji. Do boju "biało-czerwoni"!

Mecze Final Six odbywać się będą na stadionie Stade Pierre-Mauroy. W drugim środowym, spotkaniu o godz. 20.45 gospodarze zmierzą się z Brazylijczykami.