Letnia Grand Prix: tylko dwóch Polaków powalczy w Hakubie. Kadra A znowu odpocznie

Tylko Andrzej Stękała i Krzysztof Biegun będą reprezentowali Polskę podczas zawodów Letniej Grand Prix w skokach narciarskich w japońskiej Hakubie (23-25 sierpnia).

2018-08-21, 14:50

Letnia Grand Prix: tylko dwóch Polaków powalczy w Hakubie. Kadra A znowu odpocznie
Krzysztof Biegun . Foto: Marcin Kadziolka/Shutterstock.com

Trzy pierwsze konkursy - w Wiśle, Hinterzarten i Einsiedeln - wygrywał Kamil Stoch, który prowadzi w klasyfikacji generalnej. W Szwajcarii na najwyższym stopniu podium stanął ex aequo z Piotrem Żyłą. Następnie członkowie kadry A dostali urlop. W Courchevel 11 sierpnia z biało-czerwonych skakali podopieczni trenera Macieja Maciusiaka z kadry B.


Stękała w dwóch startach w tym sezonie LGP punktów nie zdobył. Biegun natomiast w tegorocznym cyklu dopiero zadebiutuje.

W czwartek w Hakubie odbędą się kwalifikacje, a na piątek i sobotę zaplanowano konkursy indywidualne.

Letnia Grand Prix 2018 potrwa do 3 października.

pm

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej